Castenray sluit seizoen af 18 - Alle 4 de thuis spelende clubs uit de 6° klasse D verloren afgelopen zondag hun laatste competitiewedstrijd. Castenray was één van die thuisclubs. Op het laatste half uur na tegen T.O.P. hebben de blauwwitten sinds het kampioenschap niet echt meer kunnen overtuigen. So what? Castenray mag terugkijken op een zeer succesvol seizoen. Kampioen worden na 14 wedstrijden (met nog 4 te gaan), een doelsaldo van +31 en met één van de 3 best scorende spitsen van Noord Limburg in de persoon van Ivan. America kwam zondag wel heel gelukkig aan hun treffers (0 - 3). De anders zo solide spelende verdediging had een groot aandeel aan alle drie de tegengoals. Wil niet zeggen dat America onverdiend heeft gewonnen. De club leek net iets gemotiveerder en was, zogezegd, wat slagvaardiger. Castenray probeerde erg vaak van achteruit op te bouwen. De vroeg storende geelzwarten zorgden er zodoende voor dat het spel zich veelal afspeelde op de helft van de thuisclub. De openingstreffer werd zo'n beetje door de complete verdediging in eigen doel gewerkt. Een ongevaarlijk lijkende voorzet van links werd door Freek van richting veranderd. Steffan schrok van de ontstane situatie en wilde de vermeende eigengoal voorkomen. De bal werd opnieuw van richting veranderd en verdween via het hoofd van doelman Roel alsnog in het net. De wedstrijd werd direct na de tegentreffer een stuk chaotischer. Castenray ging te gehaast op zoek naar de gelijkmaker waardoor alle organisatie ontbrak. Na de rust veranderde dit spelbeeld niet. Vlak nadat Ivan de gelijkmaker op z'n schoen had (de bal raakte de paal) werd het 0 - 2. Weer op zo'n rottige manier. Een zwak schot van een metertje of 20 stuiterde rechtstreeks naar Roel. Snelheid van de bal incalculerend en rekening houdend met de aantrekkingskracht, windsnelheid en luchtvochtigheid rekende Roel snel uit dat hij de bal een half metertje boven de grond op zou kunnen vangen. Maar een niet meegerekend graspolletje bracht de bal op andere gedachten en verdween tussen de benen door in het doel. De 0 - 3 was wederom een cadeau van de verdediging toen America profiteerde van een misverstand tussen Ronnie en Roel. Toch bleef de doelman een compleet debacle bespaard. Vlak voor tijd wilde hij een routine-duik uitvoeren op een ongevaarlijke schuiver in de rechter benedenhoek. Ook hier was de timing niet helemaal om over naar huis te schrijven en gleed de bal onder de doelman door. Zich al helemaal vereenzelvigd met de gedachte om z'n gezicht voorlopig niet meer in Castenray te laten zien bleef hij liggen zonder om te kijken naar de bal die tergend langzaam naar de binnenkant van de paal rolde en via het ijzer precies op de doellijn bleef liggen. Ach, je hebt zo van die zondagen. En niet te vergeten natuurlijk dat Roel die wedstrijd wel degelijk vakkundige ingrepen moest verrichten om enkele gevaarlijke schoten te weren. Men had toch wel wat anders van de laatste vier wedstrijden verwacht dan één gelijkspel en één overwinning. Maar blijkbaar is de motivatie en concentratie na een kampioenschap niet meer hetzelfde. Castenray heeft dit seizoen van zich laten spreken. Eerste kampioen van Noord Limburg met 13 overwinningen, 2 gelijkspelen en 3 nederlagen, 8 punten los van nummer 2 D.I.S. Er werd 49 keer gescoord in 18 wedstrijden, gemiddeld 2,7 per duel. Hiervoor waren verantwoordelijk: Ivan Maes: 23 Leon Strijbos: 8 Ronnie van Osch: 7 Tom Strijbos: 5 Paul BUddiger: 2 Jos Heidens: 1 Ed Classens: 1 Denny Wismans: 1 Xavier Weijs: 1 Net zoals Castenray de meeste doelpunten scoorde kreeg men er ook de minste tegen: 18, gemiddeld 1. Daarvoor verantwoordelijk was een over het algemeen goed georganiseerde verdediging met als rots in de branding onze keeper Roel die geen enkele wedstrijd miste. Een domper op de feestvreugde is natuurlijk de plotselinge hapering van de rikketik van Toon Heidens. Namens het eerste elftal willen we Toon nogmaals beterschap wensen en we hopen dat hij op 12 mei naast trainer Loek plaats kan nemen aan de receptie tafel.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 18