De primeur in Noord Limburg CAS 1 FA RAY KAMPIOEN Castenray bereikte afgelopen zondag een mijlpaal in haar geschiedenis. Zonder zelf in actie te komen werd de welverdiende titel in de wacht gesleept. Met nog vier wedstrijden te gaan is Castenray nu al onbereikbaar voor de concurrentie. En dus mag het kampioenschap met recht overtuigend genoemd worden. De manier waarop het kampioenschap tot stand kwam had echter iets weg van een anticlimax. Met lede ogen moest Castenray toezien hoe een stuntelend TOP niet verder kwam dan een gelijkspel tegen R.K.B.V.C. Castenray kreeg daarmee de titel in de schoot geworpen. Het feest wat hierop volgde was er echter niet minder om. Bovendien viel er nog iets extra's te vieren. Castenray is de eerste Noord Limburgse amateurclub die het voetbalseizoen 1999/2000 als kampioen heeft afgesloten. Zoals bij elke uitwedstrijd kwam ook nu de (bijna) voltallige selectie bijeen in clubhuis 'De Koster'. Dit keer echter zonder voetbalschoenen. Want de tegenstander die op het programma stond (Geijsteren) had zich al in een vroeg stadium van de competitie teruggetrokken Het lot van Castenray lag daarmee in handen van naaste concurrent TOP. Want bij puntverlies van de Tienrayse club zou Castenray het kampioenschap mogen gaan vieren. Vooraf hield eigenlijk niemand echt rekening met deze mogelijkheid. Immers, de tegenstander van TOP, Boekend verkeerd in onderste regionen van de 6e klasse D en is ook al zo goed als uitgeschakeld in de race om nacompetitie. Bovendien wilde ook niemand van de Castenrayse selectie aan dit scenai io denken. Want wat zou er mooier zijn dan op eigen bodem en op eigen kracht het kampioenschap te behalen. Helaas spatte deze droom al na een kwartier uiteen. Want toen had Boekend middels twee counters een comfortabele 2-0 voorsprong genomen. Langzaam begon bij de blauwwitten het besef door te dringen dat de zondagavond wel eens een hele lange zou kunnen gaan worden. Want TOP was simpelweg niet bij machte om het de thuisclub echt moeilijk te maken. Toch kwam de Tienrayse formatie nog voor rust terug tot 2-1 waardoor de Castenrayse formatie weer hoop kreeg. Zeker toen in de tweede helft de stand zelfs gelijk werd getrokken. Maar ondanks deze 'anschlusstreffer' leek alles erop dat Castenray zich op kon gaan maken voor een kampioensfeestje. Geheel in stijl van de wedstrijd barstte vervolgens nog een flinke hagel/sneeuw en onweersbui los boven het sportpark van RKBVC. Toch klonk er bij het eindsignaal een luid gejuich uit de Castenrayse kelen. En al feestend maar ook vluchtend voor de regen werd de auto opgezocht, op naar een wanne kroeg alwaar tot in de late uurtjes feest kon worden gevierd. Zoals al uit de Peel en Maas te vernemen was is de officiële viering van het kampioenschap uitgesteld tot de eerstvolgende thuiswedstrijd. Deze staat gepland op 9 april tegen Merselo. Dan moet Castenray laten zien dat het een waardig kampioen is door in stijl Merselo van zich af te schudden. Het feestprogramma is inmiddels zo goed als rond. Volgende week volgt nader bericht over deze nu al onvergetelijke gebeurtenis die niemand zal willen missen. D.I.S. 50+ bal 50+ bal Maandagmiddag 03 april 2000 dansen in "De Wis" Aanvang 14.00 uur 50+ bal 50+ bal

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 4