<5 JAARVERSLAG 1999. Informatie naar de inwoners van Castenrav. Maandelijks doet de dorpsraad versïag in het Castenrayse weekblad. Ieder voorjaar wordt het jaarverslag in de Schans gepubliceerd. Daarnaast organiseert de dorpsraad geregeld thema-avonden. Iedere 2 jaar is er het B W bezoek met aansluitend een (thema-) vergadering. In 1998 werd het idee geboren: het in beeld brengen van het reilen en zeilen van de Castenrayse gemeenschap rond de eeuwwisseling. De dorpsraad maakt de planning van de te filmen onderwerpen en verzorgt de financiering van de film. Gedurende 1.5 jaar zijn vele onderwerpen gefilmd. In januari 2000 is de film gereed en wordt gepresenteerd. ♦Bestemmingsplan Er is vanuit Castenray veel belangstelling voor de bouwkavels in het nieuwe uitbreidingsgebied. De eerste woningen zijn gereed, de volgende kavels zijn uitgegeven. ♦Kermisverbetering. Dorpsraad Castenray wil heel graag de dorpskermis behouden en aantrekkelijker maken. Het afgelopen jaar is de eerste aanzet gegeven om dit doel te bereiken; er zijn enkele extra aktivi- teiten geweest. Er is overlegd met de gemeente, zij waren niet bereid financieel bij te springen. ♦Aanvulling dorpsraad. In het voorjaar van 2000 zullen 5 dorpsraadleden stoppen, helaas treedt het gehele dagelijkse bestuur af. Gedurende de 2e helft van 1999 zijn er mensen in Castenray benaderd om zitting te nemen in de dorpsraad. ♦Proiektplan school omgeving. Het schoolplein is ook buiten schooltijd een geliefde speel plaats. Om die reden hebben 2 dorpsraad!eden in de werkgroep plaatsgenomen om dit projekt te realiseren. ♦Mi 1lenniumreceptie. Castenrayse mensen de gelegenheid geven elkaar op een informele wijze te kunnen feliciteren is het doel van deze nieuwjaars receptie. De dorpsraad heeft dit met 2 plaatselijke verenigingen georganiseerd. Of het een jaarlijks terugkerende aktiviteit wordt, moet nog bekeken worden. Dorpsraad Castenray heeft de 2-jaarlijkse enquete "Wonen" gehouden. Weer blijkt dat veel mensen in Castenray willen blijven wonen, zowel starters als ouderen. Ouderen gaven daarnaast aan het jammer te vinden dat zij niet als eerste in aanmerking komen voor de vrijgekomen plaatselijke seniorenwoni ngen - 9 - ♦Film 2000.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 9