- 10 - EEN WISSELSTORING i We waren vroeg uit de veren gekomen om DOT proberen te beDOTten. De nieuwe strategie die we woensdag in de file tussen Venray en Casele hadden bekokstoofd, werd zonder tegensputteren van Jan geaccepteerd. De rollen werden omgedraaid, het aanvalsvak begon in de verdediging en Holland International (Vice Versa heeft afgedaan). Waarschijnlijk was ertussen Deurne en Vlierden ook een file geweest, want onze tegenstanders hadden dezelfde tactiek bedacht. Zo hadden we weer allemaal dezelfde gezichtjes tegenover ons staan. Kerstin was hier niet zo tevreden over want ze had liever een rijpe dame' als rivale. Deze was echter in haar vak in geen velden of wegen te bekennen zodat ze het moest opnemen tegen een groentje. Het 'hetje' van DOT was goed op dreef en wist al snel twee keer te scoren. Zo leek het dus na twee minuten of we op ons normale stekkie waren begonnen, alleen stond er nu een 2 waar eigenlijk een 0 had moeten staan. Het aide vel en de verschrumpelde Pippi Langkous zorgden ervoor dat we nog verder van slag raakten. Was het de zweetlucht van de voetballers die voor ons hadden gespeeld, dat ons bedwelmde of was het nog de alcohol van zaterdagavond? Hier zijn we nog steeds niet over uit, maar feit was wel dat we al vroeg in de wedstrijd met 4-0 achterstonden. Lonneke K. geheel nuchter omdat ze zaterdagavond het uitgaansleven voor gezien had gehouden, investeerde haar opgespaarde energie in een afstandschot, dat ons weer deed terug belanden op aarde. Helaas mochten we niet lang blijven op deze mooie planeet, want de marsmannetjes namen ons mee naar het jaar 3096, waar ze ons voerden met een chipje. DOT maakte hier dankbaar gebruik van want ze wisten op 5-1 te komen. Snotapengezicht Lonneke kon zo vrij als een vogeltje van afstand schieten, waardoor ze fluitend voor de 5-2 kon zorgen. Winke en Kerstin zetten ook de vogeltjesdans in, waar geen roofvogel aan te pas kon komen. Een prachtig allemachtig opgezet samenspel werd door Winkie Vinkie (om even in de vogeltrand te blijven) afgerond. We dachten dat we weer op het goede spoor zaten, want het verdedigingsvak wist na een paar omschakelingen de Dotters goed te stoppen. Maar op slag(boom) van rust sloegen de remmen los en dit ontspoorde in een bal van Hetje in het netje. Na rust ging Dot (kadengedeng) nog even in dit ritme door en zorgde voor de 7-3. Kerstin kreeg een bevlieging, waar een paar van onze bejaarde tegenstanders waarschijnlijk wel vaker last van hebben. Ze zette door middel van een uitwijkbeweging haar tante Sidonia op het verkeerde been waarna ze door kon stuiven naar de korf en kon scoren. Tante Sidonia werd onmiddellijk gewisseld en Mevrouw Ten Kate mocht haar plaats innemen in hel veld. Eelke kon hierna een strafworp die door Winke veroverd was benutten, maar het was niet het chipje wat haar dwarszat maar de opborrelende loempia's van zaterdagavond, die ervoor zorgde dat ze met twee slierten bami breed het gaatje miste. De wedstrijd was ondertussen feller geworden. Er werden hier en daar wat knietjes en elleboogjes uitgedeeld. Vooral Joan kreeg het te verduren, want ze werd smerig onderuit geschoffeld door het aide vel. Gevolg was dat ze zo n pijn aan haar kont had, dat Herman 's avonds zijn handjes thuis moest laten. In deze heftige strijd wist alleen Dot nog tot scoren te komen waardoor de eindstand 8-4 werd. Het zat er helaas niet in. Het scoren blijkt voor ons nog altijd een groot probleem te zijn, de kansen echter zijn er wel. Volgende week hoeven jullie niet naar de bioscoop te gaan voor een thriller, want die zal om 13.00 uur afgespeeld worden in de Weert. De clue van het verhaal zullen wij alvast verklappen, die is namelijk dat de beste mogen winnen. Zijn jullie benieuwd hoe het verhaal zal lopen en wat er allemaal gebeurt? Spaar dan alvast je geld voor de carnaval en kom GRATIS kijken naar de best bekeken film (met oscar). Groetjes A&A

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 10