ORDE VAN VERDIENSTE, "DE BESTE KNUPPEL" 2000 VOOR LEO BUDDIGER. Camavalsmaandag, 6 maart, zal in Castenray voor de zestiende maal de orde van verdienste, "Dc Beste Knuppel" worden uitgereikt. De vijf helpende verenigingen, S.J.W.C. en C.V.. de Schanseknuppels waren eensgezind in hun mening wie die onderscheiding dit jaar toe moet komen. Het was dan ook dit jaar weer een unaniem besluit dat de "Beste Knuppel "in 2000 toegekend wordt aan Leo Buddiger. De onderscheiding zal worden uitgereikt als blijk van waardering voor de vele jaren, tomeloze inzet, die Leo voor de Castenray se gemeenschap gedaan heeft. Leo Buddiger, geboren en getogen Caselse, is woonachtig op de ouderlijke boerderij in Klein Oirlo. Leo is een van de zonen van de in de regio nog altijd in gedachte voortlevende trekzak-muzikant Thei Buddiger, die 11 jaar geleden de onderscheiding in ontvangst mocht nemen. Leo en echtgenote Gerry hebben samen vier zonen in het Knuppelrijk op de wereld gezet. Desondanks zag Leo nog kans om een flinke inbreng te hebben binnen het reilen en zeilen van de Castenrayse gemeenschap. Leo's betrokkenheid binnen de gemeenschap is enorm groot. Hij is iemand met een ontzettend positieve en enthousiaste uitstraling en die uitstraling dan ook probeert over te brengen op mede-dorpsbewoners. Bij de familie Buddiger zat en zit nog steeds flink wat voetbalbloed in de aderen. We herinneren ons nog de tijden dat vader Thei, onder de klanken van het Casels lied, onze jongens een hart onder de riem kwam steken. Leo, als voetballer misschien iets minder getalenteerd, heeft binnen die sportvereniging zeer zeker zijn sporen nagelaten. Met name wat betreft de jeugd binnen die vereniging. Binnen de junioren-afdeling van S.V.Castenray heeft Leo alle elftallen als jeugdleider doorlopen, van de F-jes tot aan de A. Vele dagen, zowel door de weeks als zaterdags, heeft Leo in 13 jaar tijd als jeugdleider op het sportpark doorgebracht. Zijn manier van omgang met de jeugd onderscheidde zich vaak van anderen en dwong bij eenieder respect af. Buiten het bijbrengen van de voetbaltechnische kanten was Leo vooral ook het vader figuur. Op een speelse manier probeerde hij van begin af aan bepaalde verantwoordelijkheden bij de jeugd zelf te leggen. Voor ouders van nieuwe leden was 3

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 3