CASTEN RAY OP WEG NAAR PERIODETITEL. 18 Castenray heeft afgelopen zondag goede zaken gedaan. De ploeg versloeg het laaggeklasseerde Merselo met ruime cijfers. De overwinning kwam echter moeilijk tot stand. Door het falen van de concurrenten DIS, America en TOP kan Castenray komende zondag het periodekampioenschap naar zich toetrekken als het wint van Swolgense Boys. De wedstrijd tegen Merselo werd i.v.m Allerzielen om half een begonnen. Voor de wedstrijd werd afgesproken om de geslaagde tactiek van de vorige week te volgen. Fel in de duels gaan, de tegenstander vroeg aan pakken en zo snel mogelijk de score openen. Van a! deze afspraken kwam echter weinig terecht. Castenray begon te slap en kon de status van koploper nauwelijks waarmaken. Dit was ook te danken aan het feit dat Merselo van alles probeerde om het leven van de blauwwitten zuur te maken. Castenray kreeg wel de beste mogelijkheden maar afstandschoten van Jos H. en Harm misten het doel opeen haar» Toch was het Castenray dat voor de eerste keer scoorde. De mee opgekomen Freek leverde een strakke voorzet af welke door Tom (of niet??) langs de Merselo- goalie werd geknikt: 0-1 Ook na deze openingstreffer bleef de wedstrijd rommelig. Geen mooi voetbal en zeer weinig kansen. Het doelpunt dat Merselo vlak voor rust scoorde kwam dan ook vrij onverwacht. Een Merselo aanvaller was de SVC- defensie te slim af en liet Roel kansloos; 1-1 In het tweede bedrijf startte Castenray een stuk agressiever. Dit leidde tot een kans voor Paul die de bal op z'n knie aannam en middels een prachtige volley het doei onder vuur nam. Zijn pegel spatte helaas uiteen op de lat. De drang van Castenray werd langzaam maar zeker groter, maar echte grote kansen leverde dat niet op. Maar gelukkig heeft S.V.C. een Ivan in de ploeg die in zo'o geval een goede actie kan maken. Hij soleerde dan ook door de Merselo defensie, maar zijn tikje kwam net iets te kort. Tom was er echter als de kippen bij en rondde eenvoudig af: 1-2. De geelzwarten waren echter nog niet geklopt en bleven ervoor vechten. Toch was duidelijk zichtbaar dat S.V.C. meer kwaliteiten had, want na een prima pass van Jos H. kwam Ivan oog in oog met de Merselo goalie. Ivan faalde niet en zo stond er plots 1-3 op het scorebord. Even later kreeg Tom nog een goede mogelijkheid om de score nog wat op te vijzelen, maar de Merselo doelman werd winnaar van dit één tegen één duel. Het was de van de vakantie teruggehaalde Jos H. die de wedstrijd definitief besliste. Want vanaf epn metertje of 25 kegelde hij de bal loopzuiver in de bovenhoek: 4-1. En zo eindigde de wedstrijd met dit prachtige doelpunt. Castenray heeft nog steeds het maximale aantal punten (18 uit 6) en kan zoals gezegd zondag periodekampioen worden wanneer het Swoïgen ontvangt. We zullen zien of er wat te vieren valt DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 18