OP NAAR DE DERBY Stichting Jeugdwerk 16 Castenray heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd winnend afgesloten. Griendtsveen, dat vorig jaar nog samen met Castenray degradeerde uit de vijfde klasse, werd op eigen veld overklast: 0-4. Daarmee nesteit Castenray zich in de koppositie van de zesde klasse D. Het moet deze plaats echter delen met Oirlo dat met maar liefst 16-1 van Geijsteren won. Daarmee is het doelsaldo van de groenwitten aanmerkelijk hoger dan dat van Castenray. Komende zondag mogen de twee koplopers uitmaken wie zich lijstaanvoerder mag noemen. Castenray lijkt in ieder geval klaar voor de strijd. Want de manier waarop Griendtsveen aan de kant werd gezet was, zeker op basis van de eerste helft, imponerend. Castenray kwam goed uit de startblokken. Het enigszins vernieuwde en veijongde Griendtsveen werd meteen met de rug tegen de muur gedrukt. En de vroege voorsprong betekende nog eens een extra steun in de rug. Na een snelle één twee met Leon speelde Ron de bal direct door op Ivan die de bal beheerst in de linkerhoek tikte: 1-0. Ook na deze vroege goal bleef Castenray de meest gevaarlijke ploeg. Met drie spitsen werd steeds de aanval gezocht hetgeen tot enkele goede mogelijkheden leidde. Toch moesten de blauwwitten wachten tot de 35e alvorens de marge werd verruimd. ïvan haalde de achterlijn, behield het overzicht en stelde Leon in staat om zijn derde treffer van dit seizoen aan te tekenen: 0-2. Nog geen vier minuten later zat Castenray al op rozen. Ivan speelde zijn man uit en schoot vanaf zo'n 18 meter het leer de netten in. En de score had vlak voor rust zelfs nog hoger uit kunnen vallen als de scheidsrechter Castenray niet een zuivere penalty had onthouden. Na de rust kreeg Castenray het moeilijker. De scherpte was eruit bij de geel(!)-blauwen en dit gaf Griendtsveen de mogelijkheid om terug te komen in de wedstrijd. Bovendien had Griendtsveen enkele vutters van stal gehaald waarmee tevens de botte bijl was teruggekeerd. Maar als de peelbewoners al een keer door de hechte Castenrayse verdediging drongen dan was er nog altijd Roel die weigerde te capituleren. Zodoende bleef Castenray, ondanks de fysieke druk van Griendtsveen, gemakkelijk overeind. Daarbij had het zelfs de mogelijkheid om via enkele counters de wedstrijd definitief te beslissen maar met deze mogeljikheden werd te slordig omgesprongen. Toch viel uiteidelijk de vierde goal alsnog. De mee opgekomen Rene trok van rechts de bal voor die via Leon bij de geheel vrijstaande Ivan terechtkwam. Voor laatstgenoemde was het toen nog een koud kunstje om zijn derde treffer binnen te schieten. En zo bracht Castenray het puntentotaal op 6 uit twee wedstrijden. Slechts 1 andere ploeg uit de zesde klasse kwam tot eenzelfde resultaat. En Iaat deze ploeg nu net Oirlo zijn. En laat nu net Oirlo de tegenstander zijn van aankomende zondag. Kortom alle ingrediënten lijken aanwezig om weer eens een echte derby op het scherpst van de snede te mogen verwachten. En als we dan met alle mogelijke middelen gestreden hebben dan zien we maandag op de jaarvergadering wel weer hoe het er in de toekomst allemaal uit moet gaan zien. Dit jaar zijn we in ieder geval nog eikaars rivalen. Zet 'm op blauw-wit! D.I.S. Knutselen Zaterdagavond 25 september gaan we knutselen. We gaan die avond iets maken van mergel. Het is daarom verstandig om niet je beste kieren aan te trekken. Verder willen we jullie vragen om oud en bot gereedschap mee te nemen (voorzien van naam) te denken aan: oude geroeste schroevendraaiers, verfkrabber, bot mes enz. De onkosten voor deze avond zijn f2,50 per persoon. Opgeven t/m woensdag 22 september bij Marjo Stiphout 571904

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 16