TUSSEN HOOP EN VREES - 10 Castenray heeft de spanning wat degradatie betreft er nog minstens een week in kunnen houden door Grashoek met 4 - 0 af te drogen. Griendtsveen is al gedegradeerd sn theoretisch kan Castenray, B.V. V., Steyl en Grashoek nog degraderen. Castenray heeft daarvoor de "beste" papieren. Het verschil is 5 geworden nadat Blitterswijck verloor van Stormvogels. Als Castenray zondag tegen Blitterswijck weet te winnen zijn het er dus nog maar 2. Daar zal dan een ander formaat tegenstander staan dan die van afgelopen zondag. Castenray verwachtte een getergde tegenstander tegenover zich. 6 weken geleden had Grashoek namelijk nog kans op een periode, maar die werd hen toen door Castenray ontnomen. En bij winst van Grashoek afgelopen zondag zou Castenray zo goed als zeker degraderen. Maar schijnbaar koesterde Grashoek geen wraak want ze speelden bedroevend slecht en Castenray (zonder de geschorste Freek) ging eindelijk eens goed om met de kansen. Zo was Ivan weer als vanouds op dreef met drie treffers. In de eerste helft wilde Grashoek nog wel mee doen, maar na een 0 - 2 ruststand was het verzet grotendeels verloren. Beide goals kwamen van de voet van Ivan die bij 0-1 profiteerde van een fout in de Grashoekse verdediging en beheerst de doelman passeerde. Een klein tikje met links bleek voldoende te zijn voor de openingstreffer. Tussen de eerste en tweede treffer had Grashoek trouwens nog genoeg kansen om de voorsprong weg te werken, voornamelijk te wijten aan slechte passes uit de achterhoede. Maar nu mochten de blauwwitte® toezien hoe slecht er met dergelijke kansen werd omgesprongen. Vandaar dat de tweede treffer op een zeer gunstig moment kwam en, zo bleek achteraf, de grondslag was voor de overwinning. Gescoord dus door Ivan die schuirs voor doel snoeihard de lange boek vond. Niet lang daarna wist Jos Heidens met een loepzuivere voorzet de geheel vrijstaande Leon te bereiken, maar net voordat laatstgenoemde dacht de 0 - 3 in te knikken werd de bal door een verdediger heel even aangeraakt. de tweede helft was Grashoek niet meer in staat om het Castenray nog lastig te maken. De slag werd veelal op het middenveld uitgevochten en S. V.C. kwam daar meer dan geregeld als winnaar uit de bus. Zodoende had de toch al niet meer zo jonge Castenrayse achterhoede (gemiddelde leeftijd van zo'n slordige 33 jaar) weinig problemen met de spitsen en bad doelman Roel een kalme zondagmiddag. De spitsen van Castenray waren veel beter op dreef. Zo liep Ivan met een handige beweging van zijn tegenstander vandaan, bereikte de achterlijn en zag hoe de mee opgekomen Sander zijn voorzet in het doel werkte. Het laatste doelpunt werd opnieuw gescoord door Ivan. Hij werd vanuit het middenveld weggestuurd en mocht alleen de keeper opzoeken. Koelbloedig tikte Ivan de bal langs de doelman die daarbij ook niet echt een goede indruk maakte. Ivan werd daarmee aanvoerder van de tcpscorerslijst; hij passeerde Ronnie die alweer twee duels heeft moeten missen vanwege een knieblessure. En zo mocht Castenray de grootste overwinning vieren die in de twee jaar 5® klasse werd behaald. De blauwwitten dicteerden het spel, zeker in de tweede helft en loerde daarbij op de counter en op fouten in de Grashoekse defensie. Nogmaals, het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld want buiten de vier doelpunten en de kans van Leon in de eerste helft heeft Castenray weinig echte mogelijkheden tot scoren gehad. Soms werd er nog te gehaast de "lange bal" toegepast, maar de kansen die er kwamen werden tenminste benut. En dat is wel eens anders geweest. Zondag dus dé wedstrijd tegen BV. V. als het gaat om degradatie. Castenray moet buiten de komende wedstrijd nog minstens één keer winnen en is dan nog afhankelijk van de verrichtingen van de Blitterswijckse club. Maar het is in ieder geval nog spannend en dat willen we voorlopig graag zo houden. m* aluminium ramen en deuren - kunststof ramen en deuren - schuifdeuren - veranda's Horsterweg 31, 5811 AA Castenray, tel. 0478-571481, fax. 0478-571443 Y/ft'/////y///£'y//f///4

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 10