HET WORDT MOEILIJK B MINS VELD - 12 - Met nog zes wedstrijden voor de boeg staat Castenray een loodzware klus te wachten. Het verlies tegen AfFerden (de concurrentie pakte wel punten) en de resterende tegenstanders maken de kansen voor klassebehoud steeds kleiner. Theoretisch is het nog best mogelijk. De nummer 10 op de ranglijst (Castenray staat 1 l°met 13 punten) is B.V.V. met 16 punten maar heeft één wedstrijd meer gespeeld. Een ploeg waar S. V.C. over enkele weken nog op bezoek moet. Om de spanning er in te houden zal er het komende paasweekend het één en ander moeien gebeuren. Maandag tegen koploper Grubbenvorst en zaterdag om half 6 tegen Meideraio, ook niet de eerste de beste. Met Melderslo heeft Castenray trouwens nog wat goed te maken. Mede dankzij de overwinning van Castenray op Grashoek sleepte de Melderslonaren de eerste periodetitei in de wacht om daarna tegen Steyl te verliezen en tegen B.V.V. gelijk te spelen. Met die periodetitei is voor hen de competitie blijkbaar al gespeeld en zijn ze zich van enige sportieve verplichtingen niet meer bewust. Reden genoeg voor Castenray om zaterdag de mouwen extra op te stropen. In en tegen AfFerden moesten de blauwwitten afgelopen zondag de mouwen ook opstropen. De kwalitatief betere ploeg uit Noord-Noord-Limburg was tevens een stuk feller in de duels maar wist dit in de zwakke wedstrijd niet in kansen uit te drukken. Eigenlijk zoals tegen Bieslo een week eerder leed Castenray een meer pijnlijke dan verdiende nederlaag. De beste kansen waren ook nu weer voor de blauwwitten maar de tegenstander maakte de goal. In de eerste helft kwam Castenray nauwelijks uit de wurggreep van AfFerden. Maar zoals gezegd, de beste kansen waren voor de bezoekers. Na een klein half uur mocht Castenray prijsschieten op het vijandelijke doel. Terwijl AfFerden de bal niet uit het strafschopgebied wegkreeg mocht van heel dichtbij een keer of vijf op het doel geschoten worden. Maar alles wat in de weg kon staan stond in de weg. H.R.C. bleef dus overeind en kreeg even later ook een hele. goede mogelijkheid toen Frank op de doellijn redding moest brengen. Vlak voor rust gebeurde dan toch het onvermijdelijk toen ook Castenray de bal niet uit de 16-meter kreeg en AfFerden wel raad wist met de ontstane panieksituatie: 1 - 0. In de tweede helft ging het voor Castenray voetballend gezien al een stuk beter dan in de eerste. De blauwwitten zagen steeds meer kans om op de helft van de tegenstander te spelen en dus namen de mogelijkheden toe. Zo kon invaller Tom na een loepzuivere vrije trap van John op doel koppen maar zijn inzet werd van richting veranderd. Naarmate het einde naderde nam de spanning toe en werd het zowaar aantrekkelijk om naar te kijken. Ronnie had de gelijkmaker op de schoen toen die helemaal vrij voor het doel verscheen. Helaas ging hij iets te gehaast te werk. Tot overmaat van ramp zag de scheidsrechter vlak daarna ook nog eens een handsbal binnen de 16 over het hoofd. Ook zoiets zit op zo'n moment dan tegen. Maar gelukkig zag diezelfde scheidsrechter in de slotminuut ook het natrappen van John over het hoofd zodat Castenray het absentie-lijstje niet hoefde uit te breiden. Castenray leed voor de tweede keer op rij een hatelijke 1 - 0 nederlaag. Castenray lijkt nu in de hoek te zitten waar de bekende klappen vallen. Alles lijkt tegen te zitten. Toch moet Castenray de hand in eigen boezem steken en zorgvuldiger omgaan met de kansen die iedere wedstrijd toch weer komen. Kansen die Castenray zaterdag gegarandeerd ook krijgt tegen Melderslo. Deze ploeg begon de competitie erg sterk maar is ver teruggevallen. Twee dagen daarna staat de koploper op het programma en S.V.C. zal móeten stunten wil het nog in de race blijven voor nóg een jaar 58 klasse. DIS Gerrït Arts Brienshoekweg 6 5803 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 uitvaartverzorging 1 ÏY,V',. i. .W»/

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 12