[(w\ Telefonische Hulpverlening JEUGDWERK BRIENSVELD 10 V rijwilligers-werk Waarom doet iemand vrijwilligerswerk? Waarom verplichten mensen zich om dingen te doen zonder dat daar een geldelijke beloning tegenover staat? De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens tot mens, ook als je anoniem wilt blijven. Ons telefoonnummer is 077-3548888. Knutselen 12+ De carnaval zit er op en we beginnen weer met onze activitei ten. Voor zaterdag 27 februari a.s. staat er knutselen op het programma. We gaan dan een bloempot verven en beplakken met servetten, elf moet je zorgen voor een schaar met een scherpe punt (nagelschaartje) De onkosten zijn f5,- p.p. en opgeven kan t/m woensdag 24 februari a.s. bij May Stiphouttel. 571904. Met een aantal collega's van de Telefonische Hulpdienst heb ik hier een uitgebreide discussie over tijdens een van onze maandelijkse werkbesprekingen. We doen dit werk allemaal voor niets, althans, zonder geldelijke beloning. Maar stuk voor stuk krijgen we er allemaal iets voor terug. "Het doet me goed als ik voor iemand wat kan betekenen" zegt de een, "dat geeft een gevoel datje waardevol bent." "Ik merk dat ik hier met mensen over onderwerpen praat waar je normaal nooit over spreekt", zegt een ander, "dat maakt mijn wereld groter". Nummer drie vertelt dat het misschien egoïstisch klinkt, maar dat hij door de zorgen van anderen aan te horen zijn eigen sores wat relatiever beziet. Nummer vier vindt dat iedereen een deel van zijn tijd aan anderen moet besteden, 'want de maatschappij dat zijn we allemaal'Anderen noemen de samenwerking met de collega's (Het is hier gewoon gezellig, zo met elkaar) en de rust (Het is zo heerlijk rustig als je hier in de telefoonkamer zit, al het gejaag valt van je af). Maar iedereen valt die ene spreekster bij die vertelt dat ze in dit werk zoveel geleerd heeft en nog steeds leert: "Ik had nooit gedacht dat ik dat zou kunnen, maar nu merk ik dat ik goed kan luisteren en zaken op een rijtje kan zetten. Ik weet welke instellingen er zijn en ik durf zelfs in een groep mijn mening te geven. Ik kan meepraten over verslaving en seksualiteit en noem maar op... en steeds komen er weer nieuwe dingen bij...' Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst is niet vrijblijvend. Je verplicht je om per vier weken telefoondiensten te draaien waarvan 1 nachtdienst en een dienst in het weekend. Je verplicht je ook om deel te nemen aan de maandelijkse werkbesprekingen. Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst voor mensen die zich betrokken voelen bij anderen, die stevig in de schoenen staan en die bereid zijn om kritisch naar zichzelf te kijken. Natuurlijk word je terdege op het werk voorbereid. Je volgt eerst een basistraining die ongeveer drie maanden duurt en waarin je getraind wordt in gespreksvaardigheden, sociale kaart etc. Vrijwilligerswerk bij de Telfomische Hulpdienst. Werk waar geen salaris tegenover staan, maar datje wel veel oplevert. Wij starten in maart weer met een basistraining. Heb je interesse? Bel dan even voor een informatiepakketje. Gerrit Arts Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 uitvaartverzorgxng

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 10