Orde van verdienste "DE BESTE KNUPPEL 1999" voor MIEN VULLINGS Door de vijf helpende Castenrayse verenigingen en SJWC, in overleg met c.v. de Schanseknuppels, is unaniem besloten om de orde van verdienste "de beste knuppel 1999" te laten toekomen aan Mien Vullings-v.d. Pasch. Mien, geboren 1925 te Horst, kwam in Castenray terecht in 1950 waar zij samen met haar kersverse echtgenoot Sjeng Vullings uit Sevenum een boer derij betrok aan de Horsterweg. De eerste Castenrayse vereniging waar Mien lid van werd was de toendertijd zo geheten boerinnenbondtegenwoordig L.V.B. genaamd. De meeste dames in die tijd sloten zich aan bij deze vereniging om kennis en mogelijkheden op te doen voor het werk in gezin en bedrijf. Wat jaren later ging Mien zich bezighouden met het bestuurlijke binnen de L.V.B. en heeft 8 jaar zitting genomen in het bestuur van deze L.V.B. Toen in 1970 vanuit de L.V.B. het dameskoor werd opgericht, werd Mien ook actief lid van deze vereniging. Het dameskoor staat altijd klaar om tijdens de H. missen hun klanken door de kerk te laten galmen. Helaas heeft Mien het dameskoor vaarwel moeten zeggen wegens problemen met de stembanden die zich aandienden. In 1981 werd Mien ook lid van de K.B.O., oftewel katholieke bond voor ouderen. Na 3 jaar sfeer geproefd te hebben binnen deze vereniging werd zij in 1984 lid van het bestuur van de ouderenvereniging. De ouderenvereniging, één van de grootste verenigingen binnen onze gemeen schap, houdt zich zeer actief bezig met het organiseren van allerhande activiteiten voor deze doelgroep, wat van groot belang is om ook deze mensen bij de gemeenschap betrokken te houden. Enkele voorbeelden van activiteiten die zoal ontplooid worden; kaartclub, volksdansen, gymclub, voorlichtingsmiddagen, excursies, kerstviering, carnavalsavond. Begin 1998 is Mien teruggetreden uit het bestuur van de ouderenvereniging waarvan zij dus 14 jaar lang een bestuursfunctie heeft vervuld. Van die 14 jaar heeft zij 8 jaar de boekhouding verzorgd. Maar nu Mien geen bestuurslid meer is, is zij niet minder actief voor de ouderenvereniging. Al vanaf 1988 tot op moment van vandaag verzorgd zij iedere week, het hele jaar door, het klaar zetten van tafels en stoelen in de Wis, het weer opruimen en het inschenken van koffie en drank bij de gymclub, volksdansgroep en kaartclub. Mien is als eerste aanwezig en als laatste weer weg. Verder heeft Mien vanuit de ouderenvereniging ook nog 8 jaar zitting ge had in de dorpsraad. Het is belangrijk dat mensen zich voor een dergelijke functie in willen zetten. In de loop der jaren is wel gebleken dat dankzij de dorpsraad de nodige dingen en zaken binnen onze gemeenschap gerealiseerd zijn kunnen worden. Voor deze jarenlange inzet voor de gehele gemeenschap zal aan Mien op carnavalsmaandag 15 februari om 21.11 uur door Prins Roel I de orde van verdienste worden uitgereikt. Wij geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Mien te feliciteren met het in ontvangst nemen van deze onderscheiding en erkenning door de Castenrayse gemeenschap. Mienproficiat, de Schanseknuppels - 24 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 24