CASTENRAY VEEL VOLWASSENER DAN HEIBLOEM Heibloem vocht met zichzelf en met de scheidsrechter afgelopen zondag op het sportpark "de Heesak ker". Castenray profiteerde daarvan door gewoon rustig te blijven en toe te zien hoe de Heibloemse spelers het zichzelf moeilijk maakten. Welhcht dat Castenray dit de eerste overwinning bezorgd heeft, want het spel was nog steeds niet om over naar huis te schrijven. Met name de eerste helft kroop de S VC defensie meerdere malen door het oog van de naald, maar nogmaals Heibloem maakte het zichzelf onnodig moeilijk door op alles te zaniken wat de scheidsrechter besliste, daarover zometeen meer. De eerste de beste aanval was meteen raak voor Castenray. Een mooie goal van Jos Heidens, die alert reageerde op een voorzet op maat van Paul. Eerstgenoemde ramde de bal onhoudbaar van dichtbij in de rechter kruising. Een voorsprong dus tegen SWH, niet iets waarbij je lekker achterover hangend de wedstrijd kunt uitvoetballen. De scoreverlopen tegen deze ploeg is eigenlijk zelden 'normaal' verlopen. Zo won Castenray na een 2 - 0 achterstand en verloor het een keer na een 3 - 2 voorsprong tegen 10 man. Maar goed, Castenray stond voor en dat speelt toch een stuk prettiger dan wanneer je tegen een achterstand aankijkt, zeker als je rode lantaarn drager bent. Heibloem liet het er dan ook niet bij zitten en werd meerdere malen gevaarlijk. Met name doelman Roel "new look" Hoeymakers zorgde met knappe reddingen dat Castenray verschoond bleef van een tegendoelpunt. Verder was het uitkijken voor de zeer gehaaide spits. Niet alleen z'n acties maar met ook de vallende ziekte van deze man zorg den voor spannende moment in het strafschopgebied. De scheidsrechter trapte er gelukkig niet in. Komen we meteen bij de scheidsrechter. Al van begin af aan waren de spelers van Heibloem bezig met zeuren en tieren tegen deze man. Het maakte niet uit hoe hij besliste, alles was fout. Voorbeeld; er werd een vrije trap van SWH tegen het blauwwit muurtje getrapt dat op 5 meter afstand stond in plaats van 9 meter 15. De vrije trap moest worden overgenomen. Gunstig voor SWH zou je zeggen, maar nee, er moest gezeurd worden. De scheidsrechter had immers vóór de wedstrijd gezegd dat vrije trappen direct genomen mochten worden, dus vonden ze het niet leuk dat hij hen terugfloot. Het gezeur leverde uit eindelijk een gele kaart op. Het mocht allemaal niet baten. Twee minuten voor rust sloeg de vlam in de pan toen er rood werd getrokken, opnieuw wegens praten. De scheids werd belaagd door vier spelers en voelde zich blijkbaar bedreigd. Hij raapte de bal op en liep vastbesloten naar binnen; wedstrijd ge staakt. Ditzelfde is Castenray eerder overkomen in een oefenwedstrijd enkele jaren geleden tegen Hol- thees. Ook toen gingen er wat woorden richting scheidsrechter (niet van Castenray overigens) en de man in t zwart besloot de wedstrijd te staken door de bal op te pakken en zonder wat te zeggen naar binnen te lopen. Laat dit nou dezelfde scheidsrechter te zijn geweest. Maar weer terug naar afgelopen zondag. Iedereen in rep en roer; de wedstrijd gaat wel door, de wedstrijd gaat niet door, de wedstrijd gaat wel door, enzovoorts, enzovoorts. Het pubüek wist niet of ze nu de paraplu moesten gaan halen of dat ze naar huis konden. Donkere wolken pakten samen boven de Heesakker. Voorzitter Jan Arts moest al z d emoties in de strijd gooien om de Heibloemse spelers om te praten toch weer te beginnen. Blijk baar had trainer Loek vóór de wedstrijd met de scheidsrechter staan praten. Daar hadden ze nogal moeite mee. Tja. De wedstrijd ging dus toch door en verliep eigenlijk vlekkeloos. Al was de scheidsrechter toch een beetje bezig zo links en rechts wat goed te maken bij Heibloem door wel heel gemakkelijk een overtre ding te constateren. Hoe dan ook, het feest voor Castenray kon beginnen. Invaller Tom Strijbos stond aan de basis van Castenrays tweede doelpunt. Hij onderschepte de opbouw van de Heibloemse defensie en vond Ivan die verwoestend met links uithaalde; 2-0. Heibloem gaf zich echter niet gewonnen en testte doelman Roel met een vrije trap terwijl die nog bezig was met het zetten van de muur. Een reflex voorkwam de 2 - 1. Vooralsnog, want korte tijd later kon hij een penalty niet keren nadat Ronnie een overtreding had begaan in de 16-meter. Het zou toch niet weer gebeuren...? Maar gelukkig was daar weer 1 om die goed doorliep op een bal die eigenlijk voor de doelman had moeten zijn. Met de nagel van z'n dikke teen wist hij het leer onder de vallende keeper door te schuiven: 3 -1. De wedstrijd was gelopen en als toetje knalde Sander vanuit een moeilijke hoek de 4 - 1 in het doel. Zo gingen drie be langrijke punten in de knip. Volgende week staat de kersverse hekkesluiter op het programma: Griendtsveen. Bij een overwinning doet Castenray gewoon weer mee in de 5e klasse D. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 6