♦Verkiezingen Dorpsraad Castenrav. Daar het moeilijk is kandidaten te werven voor de dorpsraad, heeft dorpsraad Castenray besloten dat toekomstige kandidaten aktief door de zittende dorpsraad worden gezocht. Wij vinden het erg belangrijk gemotiveerde mensen te vinden. ♦Overlast/vandalisme om en nabii de basisschool. Het schoolterrein willen we graag openhouden als speel gelegen heid voor de jeugd. Overlast en vernielingen, veroorzaakt door jeugdigen, worden echter niet getolereerd. Er is een gesprek geweest met de betrokken jeugd, de schooldirekteurdhr Pijnappels en een dorpsraadlid. De jeugd gaf o.a. aan dat zij een goed voetbalveld missen in Castenray. Op het speelterrein aan de pastoor Verheggenstraat wordt dit nu aangelegd. Nadien is er geen melding gemaakt van enige overlast c.q. vandali sme ♦Sint Maartensfeest. Samen met de werkgroep gezinsviering is het Sint Maartensfeest nieuw leven ingeblazen. De Castenrayse bevolking was positief over dit feest, dat volgend jaar ook weer georganiseerd zal worden. ♦Renovatie dorpsplein. I.s.m. de gemeente is er een plan gemaakt tot renovatie van het dorpsplein. Het is gefinancierd door de gemeente, subsidie uit de pot dorpsverfraaiing en andere instantie's. De zelfwerkzaamheden zijn verricht door de Castenrayse bevol king. ♦Bestemmi ngsplan Dorpsraad Castenray is blij met het nieuwe uitbreidingsgebied. Middels info-avonden zijn alle betrokkenen op de hoogte gebracht en gehouden. Toch is er ook nogal wat kritiek vanuit de dorpsraad over o.a.: -stankcirkels die ons inziens niet aktueel zijn -de stankcirkel van het proefdierenbedrijf in Horst is fors toegenomen, gemeente Venray heeft niet alert gereageerd -bouwmogelijkheden in de toekomst -verhoging van de grondprijzen. ♦Enquete "Woningbehoefte Castenray". Dorpsraad Castenray houdt elke 2 jaar deze enquete. De enquete-formulieren worden door de dorpsraadleden persoonlijk rondgebracht en weer opgehaald. Middels deze enquete is de dorpsraad goed op de hoogte van de woningbehoefte in Castenray. ♦Verkeersveiligheid in Castenray. Er is een inventarisatie gemaakt van de verkeersknelpunten in Castenray. Tevens is er gepleit voor hesjes voor de fietsende schooljeugd, om zo de verkeersveiligheid voor hen te verbeteren. Het is niet gelukt de hesjes gefinancierd te krijgen. - 19 - JAARVERSLAG 1997. (y^SLJsa <&y 1S<SÏT

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 19