Degradatiewedstrijd tegen Horst beleeft hectisch kwartiertje OUDERENBOND - 16 - CASTENRAY 2 - WITTENHORST 7 4-2 Doelpunten: 30. Frank Weys 1-0; 35. Wittenliorst 1-1; 60. Marcel Dinghs 2-1; 66. Freek Wismans 3-1; 67 Wittenhorst 3-2; 80. Luc Strijbos 4-2 Aantal toeschouwers: 15. Rode kaart: 70. Wittenhorst wegens van achter natrappen of tegenstander. Bijzonderheid: In de 55. minuut miste Frank Weys een penalty. Opstelling: Rob Weys, John Reynders, John Marcetiis, Joep Willemsen (55. Freek Kuijpers) en Martijn Direks; Frank Weys, René Arts, Freek Wismans en Luc Strijbos, Marcel Dinghs Gz (72. Roger Weys). Door KEES JANSMA. 5e klasse P - Castenray 2 heeft drie broodnodige punten aan zijn totaal toegevoegd in de strijd tegen de degradatie naar de zesde klasse. Probleem voor Castenray is dat concurrent BW ook won, dus de achterstand daarop bleef even groot. Koelbloedig Castenray was in het begin van de wedstrijd niet veel sterker dan het onthutsend zwakke Wittenhorst. Wel wist het team als enige kansen te creëren. Na een half uur kon Frank, doordat Marcel een balletje tactisch liet lopen, alleen op de keeper afgaan. Hij schoot koelbloedig raak. Castenray leek met een voorsprong te gaan rusten maar Wittenhorst wist nog voor de pauze gelijk te maken. Buitenspel Na rust was het zaak om rustig verder te voetballen. Tien minuten na de thee zonder sinaasappels, bananen, etc., kreeg Ut Twed een penalty in de schoot geworpen door een vermeende overtreding in de 16- meter. Heel Horst e.o, was in rep en roer maar de Oude Weys schoot de bal precies in de handen van de doelman. Vijf minuten later was het dan wel raak. Luc trok goed door op rechts naar de achterlijn en plaatste de bal precies in de voeten van Marcel. Vijftig centimeter voor de doellijn was zelfs hij niet in staat om te missen. Vier minuten daarna mocht Marcel na een mooie steekpass alleen voor de keeper opduiken. Hij speelde de ba! iets te ver voorbij de keeper maar gelukkig was Freek meegelopen om de bal tegen het net le trappen. De Horster- grensrechter meende iemand in buitenspel positie te hebben zien staan, maar de scheidsrechter keurde de zuiver goal terecht goed. De tegenstander was kwaad en zette aan voor een wanhoopsoffensief. Door slap verdedigen was de voorsprong al na 1 minuut teruggebracht tot één doelpunt. Gelukkig hervond Castenray zich meteen en controleerde de wedstrijd. Twee kreeg legio kansen op 4-2 maar oog in oog voor de keeper faalde iedereen. Toen kreeg René een geniale ingeving. Hij snelde op rechts alleen op de keeper af en zag langs zijn bakkebaarden Luc vrij staan. Artske bediende hem op maat en Luc had geen problemen om de bal in het lege doel te tikken. Hierna kreeg o.a. Roger, spelend in de spits omdat collega Rob het doel weer bewaakte, nog een leuke kans maar zijn met een uitschuifbaar been geschoten bal werd door de vijandelijke keeper gestopt, die de laatste 20 minuten vaak een sta-in-de-weg was. Punten Op jacht naar kiassebehoud voegde Castenray 2 dus drie punten toe aan het totaal. Omdat uit de 5e klasse twee teams de graderen en Castenray voorlaat ste staat, is dit zeker nog niet genoeg. Met Pasen heeft Ut Twed rust om tot bezinning te komen en daarna wordt er weer gevochten voor de punten. Tot Twee! De uitgevallen gymles van Paasmaandag wordt ingehaald op dinsdagmorgen 14 april a.s. van 10.30 tot 11.30 uur. (let op; andere aanvangstijd!11 Castenray 2 3 punten

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 16