Presidentieel ingrijpen haalt achteraf ook niets uit Door KEES JANSMA. 5e klasse P - Voor de wedstrijd tegen Ysselsteyn werd en bespreking gehouden in de kantine onder de bezielende leiding van praeses Jan Arts. Hij verving Geert Stiphout, die volgens boze tongen aan de kant gezet zou zijn wegens de ietwat tegenvallende resultaten, maar enkele dagen later weer in genade aangenomen zou worden. Stiphout was afwezig om "even van alle drukte weg te vluchten." Tijdens de bespreking werden de interne probleempjes met de koffie weggeslikt en de voorzitter-leider Arts was overtuigd van een goed resultaat. Zijn donderspeech wekte door op het team. Na een korte warming-up verscheen Ut Twed gemotiveerd op het veld. De tactiek van Arts, achter alle ballen ruimen, op het middenveld niet voetballen en voorin alles egoïstisch zelf doen, hoefde niet eens toegepast te worden. De verdediging weerstond alle aanvallen en het middenveld voetbalde zelfs. Er werd druk gezet op de tegenstander waarvan verwacht werd dat op Castenray te doen. Casele kreeg na een kwartier loon na werken. Luc nam een corner en schoot deze snoeihard op één meter hoogte richting eerste paal. De Ysselsteyner die daar stond wilde de bal met zijn geheven been keren maar via zijn dijbeen vloog de bal in de kruising. Na deze openingstreffer zakte Castenray langzaam weg. Ysselsteyn kwam opzetten en creëerde zich legio kansen. Doelman Rob hield met zijn mannen het doel echter met kunst- en keepwerk schoon. Toen de eerste helft op z'n einde liep sloeg Ysselsteyn twee keer toe. Dat kwam hard aan bij Castenray, dat dit seizoen nog niet vaak had kunnen genieten van een voorsprong. Teneer- maar nog niet verslagen zocht Twee de kleedkamer op. Flarden Na de sinaasappel-thee en bemoedigende woorden van de man in de dubbelfunctie ging Castenray er weer tegenaan. Verder dan enkele plaagstootjes kwam de toch al geplaagde ploeg niet. Het niveau van het eerste kwartier werd niet meer gehaald en Ysselsteyn bleef eenvoudig overeind. Toch bleef de spanning wel aanwezig omdat de gasten slechts een minimale voorsprong hadden. Het laatste restje hoop op een puntje werd enkele minuten voor tijd aan flarden geschoten. Een tiental seconden voordat scheids Joos voor de laatste keer zijn fluitje zou laten schallen op het sportpark werd het zelfs nog 1-4. Feesta\ond De wedstrijd werd verdiend verloren maar er waren wel enkele lichtpuntjes ver weg aan de horizon te ontdekken. Men was bereid om soms een stapje extra te doen, iets wat de laatste weken niet erg vaak voorgekomen was. Er werd ook hard gewerkt. Deze, schuin omhoog lopende, lijn moet worden voortgezet tegen Milsbeek. Dan zal Twee langzaam uit het dal kunnen klimmen. 16 - CASTEN RAY 2 - YSSELSTEYN 3 1-4 Doelpunten: 16. Castenray 1-0; 40. Ysselsteyn 1-1; 44. Ysselsteyn 1-2; 89. Ysselsteyn 1-3, 92 Ysselsteyn 1-4 Aantal toeschouwers: 18. Opstelling: Rob Weys, Xavier Weys, Joep Willemsen, John Reynders en Freek Wismans; Rene Arts, Luc Strijbos (75 Marlijn Direks), Pepijn Houwen (85. Roel Wismans) en Freek kuijpers. Björn Vroernen en Marcel Dinghs. Lantaarn komt dichtbij

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 16