VA KA N T I E Gevraagd STICHTING TELEFONISCHE HULPVERLENING LIMBURG maar niet voor de S.O.S. Telefonische Hulpdienst Vakantie is een tijd van komen en gaan. Mijn collega-vrijwilliger trekt de deur achter zich dicht. Ik hem verteld hoe schitterend de schotse Hooglan den waren. En een fijne vakantie gewenst, want hij vertrekt morgen naar Portugal Nippend aan mijn koffie bekijk ik de sliert vrolijke vakantiegroeten van andere collega's. Dan gaat de telefoon. "Ik weet niet of ik goed zit, mevrouw", zegt een krachtige mannenstem. "'Want ik heb eigenlijk helemaal geen problemen." "Dat is plezierig" merk ik op "wat kan ik voor u beteke nen?" Hij heeft inderdaad geen problemen, die meneer van 71 jaar die ik aan de lijn heb. Hij wil alleen maar even een praatje maken. Of dat ook mag? Natuurlijk kan dat. Bezorgd informeert hij eerst of hij de lijn niet bezet houdt voor mensen die hulp nodig hebben. Ik leg hem uit dat we twee telefoonlijnen hebben en spreek met hem af dat we het gesprek zullen afron den als er een tweede gesprek binnen komt. 'Nooit gedacht, dat ik u nog eens zou bellen, mevrouw", zegt meneer. "Anders komt mijn dochter 's morgens altijd een kop koffie drinken, maar die is met vakantie. En toen zat ik zo alleen achter mijn koffie en toen dacht ik, eens kijken wat dat. is die Telefonische Hulpdienst." Meneer is 71 en woont alleen sinds zijn vrouw negen jaar geleden is overleden. "Dat gaat prima, ik heb een kookcursus gevolgd en ik hou de boel hier netjes bij". Hobbies en vrienden heeft hij genoeg, eenzaam is hij niet. Zijn dochter woont met haar gezin vlak bij. Ze is nu een week weg en heeft al twee keer gebeld. "Nee, ze vergeet me niet hoor en anders denken mijn kleinkinderen wel aan opa", zegt hij trots. Dat praatje 's morgens bii de koffie mist hij echter wel. "Even praten over wat er zoal gebeurd is". We schenken ons allebei nog een kopje in terwijl hij me vertelt over zijn kleinkinderen, over zijn tuin en over zijn vrienden. Als de tweede telefoonlijn gaat, nemen we afscheid. Hij bedankt me voor het prettige gesprek, "fijn, dat jullie er altijd zijn". Ik kan alleen maar zeggen dat hij altijd terug kan bellen als hij dat wil De S.O.S. Telefonische Hulpdienst is ook tijdens de vakantieperiode dag en nacht telefonisch bereikbaar voor iedereen die ergens over wil praten. U hoeft uw naam niet te zeggen en de gesprekken blijven vertrouwelijk. Ons telefoonnummer is 077 - 3548888 en staat op de achterkant van het telefoonboek. Ook als u geïnteresseerd bent in dit werk kunt u hier nadere informatie vragen. (vanaf 14 jaar) MTS Keijsers Kreuzelweg 27, Horst Tel. 0478 571603 - 9 - AARDBE I ENP LUKKERS (STERS) tt'.-Jio iT'Y fcSjcssyiaMX'sssKs

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 11