SYNTHESE Noord LUB Deputé Petersstraat 3a 5808 BC Oirfo. Waar jongeren experimenteren, kan SYNTHESE adviseren Bijna elk dorp in de regio Noord-Limburg heeft wel een plek waar jongeren terecht kunnen. De algemene naam daarvoor is open jongerenwerk. Open jongerenwerk is een verzamelnaam voor de samenwerking tussen de jongerenwerker en de jongeren. Meestal gebeurt dit op een centrale plek, een zogenaamd Open Tongeren Centrum. Een open jongeren centrum is een gebouw waar jongeren vanaf 16 jaar terecht kunnen voor een praatje aan de bar, een potje voetballen of flipperen. Ook kun je samen met anderen activiteiten organiseren zoals concerten of bijvoorbeeld beachparty's. Omdat het organiseren van dergelijke avonden een hele klus is, kan de jongerenwerker voor begeleiding en ondersteuning zorgen en tips geven over hoe je de avond zorgeloos kunt laten verlopen. De jongerenwerker, in dienst van SYNTHESE, is goed opgeleid en op de hoogte van de jongste trends en ontwikkelingen binnen de jongerencultuur. In tegenstelling tot een discotheek of de gevestigde horeca waar je je laat vermaken, is een open jongeren centrum een plek waar zelfwerkzaamheid centraal staat en waar de creatieve geest van jongeren zich kan ontplooien. Alles gebeurt vóór en dóór jongeren. Het vrijwilligerswerk in een open jongerencentrum is voor jongeren een leerzame ervaring. Je leert bijvoorbeeld hoe een tapinstallatie werkt, hoe de organisatie in elkaar zit en hoe belangrijk jouw eigen inbreng is. Een jongerencentrum is een echt bedrijfje. Zelfs het hele reilen en zeilen van de financiën wordt zelf geregeld en uiteraard wanneer gewenst, bijgestaan door de jongerenwerker. Vrijwilligerswerk is hartstikke leuk en voor elke inzet krijg je wel weer iets terug. Als je geïnteresseerd bent in vrijwi!ligers-/jongerenwerk, kom dan een keer langs bij het jongerencentrum bij jou in de buurt en vraag naar de mogelijkheden. De jongerenwerkers van SYNTHESE zijn te bereiken in Venray: telefoon 0478 - 583100, in Horst: telefoon 077 - 3978500 en in Bergen: telefoon 0485 - 342770. Al» ze klein zijn lijken alle kosten nog goed te overzien. Wanneer kinderen groter worden nemen de kosten van het kind echter ook toe. Houd daarom nu al rekening met toekomstige kosten voor uw kind zoals studie, hobby, sport etc.. Leg daarom vanaf de geboorte elke maaid wat geld opzij voor uw kind. Informeer bij LUB Verzekeringen Noord hoe u dit geld optimal kunt beleggen. zodat er voor uw kind een gevulde studiebeurs Is. "lót ziens! - 8 - Kleine kinderen worden groot Verzekeringen

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 8