CASTENRAY VOETBALT SLECHTS 3 KWARTIER JEUGDWERK Piayback-show Hoewel de herfst pas enkele weken bezig is, leek het erop dat Casten ray afgelopen zondag al in een diepe winterslaap verzonken was. Het mocht blij zijn dat de wekker tamelijk vroeg afliep zodat er nog een uur overbleef om de schade te herstellen. Vóór de wedstrijd werden de belangen nog even op een rijtje gezet: bij een overwinning zou S.V.C. koploper blijven en met nog drie wedstrijden te spelen een goed vooruitzicht houden op de eerste periodetitel. Deze woorden leken echter aan dove-mansoren gericht te zijn, want de start was weer eens hopeloos. Tegenstander Grathem troefde de blauwwitten, zeker de eerste twintig minuten, op alle fronten af. Bijna alle duels gingen verloren en ook de onderlinge op bouw was niet best. Toch kreeg S.V.C. enkele goede mogelijkheden via counters, maar eenmaal binnen de zestien werd er te haastig met de geboden kans omgesprongen. Het was dan ook Grathem dat de score volledig verdiend opende. Een voorzet werd door een Grathemer tussen twee verdedigers in loepzuiver langs de kansloze Roel geknikt: 1-0. In de rust werden de hoofden eens even flink wakker geschud. Het bleek te werken want even later stond er een herboren Castenray in de wei. Alle frustraties uit de eerste helft werden eraf gespeeld en er ontstonden zelfs kleine kansjes. Na tien minuten werd de gelijkmaker aangete kend. Een voorzet werd door de beide Marcels gemist. De bal stuiterde een keer bij de tweede paal waar Marco hem op zijn slof narn: 1-1. De blauwwitten voelden dat er meer te halen viel en schroefden het tempo nog wat op. Dit leid de bijna tot een treffer van 'Karate Kid Koot'. Zijn omhaal ging echter meer richting de maan dan richting goal. Het was inmiddels wel duidelijk dat diegene die zou scoren de partij zou win nen. Het voordeel van S.V.C. in zo'n situatie is dat de ploeg beschikt over Twan die met een per soonlijke actie een wedstrijd kan beslissen. Tien minuten voor tijd deed hij dit met een pegel in de linker bovenhoek. De Grathemse doelman stond als aan de grond genageld, maar het balletje lag in het beruchte netje: 1 - 2 (en 18-karaats). Zelfs in de laatste tien minuten bleef Castenray de betere kansen krijgen tegenover enkele spaarzame uitvallen van de thuisploeg die slechts met lange halen de spits probeerde te bereiken. Op slag van tijd viel de definitieve beslissing. Een schitterende aanval over Freek, Steffan, Twan en Marco werd beheerst door Ivan achter de doelman gewerkt: 1 - 3. Hierdoor kreeg het talrijk opgekomen publiek toch nog waai' voor hun (reis)geld. De Tour door het Zuiden zit er bijna op voor Castenray en is zeer goed verlopen. Het staat zelfs 4 punten los op Eiker Boys en buur DIS. Zondag zal er wederom gebuffeld moeten worden als hekkesluiter Buggenum op bezoek komt. DIS Oefenen voor de artiesten op Zaterdag 12 Oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Alle groepen worden dan verwacht, zodat je elkaar aan kunt moedigen. Kun je niet tussen 10.00 en 12.00 uur laat dit dan even weten bij John Versteegen Tel 571553 dan spreken we iets af voor s'middags. Veel succes nog met oefenen. Tot a.s. Zaterdag 12 Oktober. t Groetjes de leiding.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 17