Voor zowel verzekerden ais particulieren Telefoon (0478) 588889 Dag en nacht bereikbaar Stijlvolle verzorg in 10 Allereerst wil ik "De Schans" van harte feliciteren met haar/zijn 25 jarige verjaardag. Of wie. moet ik feliciteren? De Dorpsraad, of de makers van De Schans? Als er geen makers waren, dan zou De Schans er nu niet zijn. Over een van die makers wilde ik het graag hebben. Iemand die in 1975 al begonnen is met De Schans maken; eerst samen met G. Raaymakers en later samen met H. Classens. Rara wie is dat? Juist ja, mijn moeder! Toen ik een jaar of 5 oud was, werd ik iedere dinsdagavond gek. Ik moest even goed op tijd naar bed, maar als ik dan in bed lag, begon mam met typen op een electriseh typemachine. Dat ding maakte zo'n herrie dat ik daar niet van kon slapen. In 1985 is ze gestopt met het maken van De Schans, omdat ze vond dat er na 10 jaar wel eens iemand anders De Schans moest maken. 10 Jaar later werd ze weer gevraagd om De Schans te maken. Dat deed ze en nu zit ze weer iedere dinsdag "aan De Schans". Dit keer niet achter de typemachine, maar er staat nu een computer in huis. Ik weet nu ook hoeveel werk het is om zo'n Schans te maken en wat er allemaal bij komt kijken. Een stencil apparaat, dat natuurlijk op mijn kamer moet staan omdat ik toch de hele week weg ben, (wat ook wel een nadeel is, want dan kan ik geen rom mel meer maken) voor het drukken van de vele blaadjes die de schooljeugd moet rapen, nieten en bezorgen. De plaatjes die er in staan worden allemaal met de hand opgeplakt en de koppen boven een stukje ook. Ik hoop dat De Schans nog lang zal "leven" en dat iedereen er veel plezier aan zal beleven. Inge Saris ty/ïiuaarioncfs. UW t "ji -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 10