DES wint en weent - 18 - De wedstrijd tegen DES werd er zo één als vanouds. Voor de één is hierbij "ouderwets gezellig" van toepassing, voor de ander is het iets om te vergeten nog voordat het gebeurt is. Eén ding is zeker: dit was een leuke première voor onze nieuwe leidster Dien Cox. In de vakken onderling werd bekeken wie welke tegenstandster zou nemen. Kerstin wilde de strijd aan met die ene, waarop Petra haar eraan herinnerde dat ze de keer daarvoor ruzie had gehad met haar. Het nuchtere commentaar van Kerstin hierop was: "wie ik ook tegen heb van DES, ik krijg er tóch ruzie mee". Uiteindelijk hadden we niets te kiezen, want DES paste z'n opstelling aan ons aan. Zo kwam Lucienne tot haar grote plezier oog in oog met de ge vaarlijk uitziende judoka en kregen Winke en Lonneke te maken met twee ui terst vervelende typetjes. Het werd een wedstrijd waarin de scheids, die eigenlijk geen 2e klasse mag fluiten, de meeste zenuwen had. Een wedstrijd waarin Joan van Krasse Knar de perfecte smile droeg, waarin Sindy de vellen van .haar voeten had hangen en een wedstrijd waarin geramd werd. Ook dit keer weer zonder Donna, omdat ze een korfbalveld prefereert boven een slagveld. DES kwam als eerste tot scoren en deed dit nog een keer voordat wij ook maar iets in te brengen had den. Na de funktiewissel kwam de nieuwe aanval reeds vanuit de eerste actie tot scoren: een uitwijkbal van Lucienne. Een verhaal apart is de treffer van Jessie die hierop volgde. Terwijl haar tegenstandster wat hardhandig de stevigheid van Jessie haar t-shirt testte, stond ze te gebaren naar de scheids dat deze had moeten fluiten. Niemand wist waarvoor en dus zette Jessie haar gezicht op sneeky en scoorde vanachter de korf (2-2). In een kleine psycholo gische oorlogsvoering tussen Lucienne en haar dame zei laatstgenoemde vrien delijk doch dringend: "blief toch 's van mi-j af". We wisten allemaal waar het haar om te doen was. Echter de enige die later op de kast zat, was zijzelf. DES kwam wederom op voorsprong en Kerstin zorgde op geheel legale wijze met een doorloper voor een 3-3 gelijkstand. Hiermee gingen we de rust in. Na rust was het nog steeds 3-3. Ook in de 2* helft zijn er geen blijvende vriendschappen opgebouwd. Het spel begon steeds desastreuzere vormen aan te nemen, sprake van korfbal was er allang niet meer. Onze aanval deed dan wel z'n uiterste best, maar de enige die nog tot scoren kwam was DES. 5 minuten te vroeg galmde het eindsignaal over De Kamp. Kerstin had maar één verklaring hier voor: de vrouw met de fluit stond op instortingsgevaar. Het verlies was echter helemaal ons onszelf te wijten, dus haar treft geen blaam. De uiteindelijke 3-7 eindstand mocht de pret niet drukken. Dikke tranen rolden over de judo wangen: "als het zoewe mot, dan hoef het vur mi-j nie mer". Wij zouden het echter buitengewoon zonde vinden als ze er de volgende keer niet bij zou zijn. De strijdbijl ligt dan klaar, want die hebben we uiteraard niet begraven. xxx KROES xxx nm—nrn l I—UWa—tB—WHam—aWBBWMBMWM 'ir\nmi. i<i«n«Vt— --

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 19