NOG 1 HINDERNIS,.., Castenray heeft alles nog in eigen hand om de nacompetitie te behalen. Door een klinkende overwinning op (ex) kampioenskandidaat America, spatte de kampioensdroom voor laatstgenoemde als een zeepbel uit elkaar. De Castenrayse droom voor de periodetitel werd daarmee echter een stuk realistischer. De gehele selectie was doordrongen van het feit dat alleen bij winst de kansen op de nacompetitie open bleven. Maar ditzelfde kon gezegd worden voor America wat betreft de kansen op het kampioenschap. Het was dus een wedstrijd waarbij de belangen voor beide ploegen groot waren. Aangezien thuis met maar liefst 1-6 verloren werd van America waarbij vooral het Castenrayse middenveld werd overklast was dit voor trainer Michel een rede om een inmiddels oud geworden systeem uit de 'kast te halen. Namelijk het 4-4-2 systeem. Dat deze keuze een gouden greep was bleek al na 9 minuten toen de stand reeds 0-2 was in Castenrays voordeel. Een stand waar niemand van te voren van had durven dromen. ïn de 8e minuut toen Castenray eigenlijk voor het eerst aan de Americaanse poort rammelde, was het al succesvol. Ivan won het duel van zijn directe tegenstander en legde de bal panklaar voor de inkomende Steffan. Deze zette Castenray met een bekeken schuiver op een 1 -0 voorsprong. Nog geen halve minuut later kreeg Castenray de 2-0 letterlijk in de schoenen geschoven. John liep door op een terugspeelbal waarbij de Americaanse keeper volledig in de fout ging. De bal hobbelde hierop verder voor de voeten van John die heel simpel kon binnen tikken. En wat ga je dan doen als je op Americaanse bodem met 2-0 voorstaat in een wedstrijd waarin het "puur om de knikkers gaat". Dan laatje de tegenstander komen, graaf je jezelf in en hoopje op een counter. Een spelletje dat voor Castenray eigenlijk vrij ongebruikelijk is. Maar nogmaals, alleen het resultaat telde. ïn de tweede helft bewees Castenray dat het een eenheid was en met z'n allen er in geloofde. Of in Michels' woorden het collectief was sterk. America was de aanvallende ploeg maar de uitstekend opererende Castenrayse verdediging liet eigenlijk geen steekje vallen. En omdat het 4 man sterke Castenrayse middenveld de touwtjes daar in handen had resteerde voor America vaak niets anders dan de lange haal. Maar zoals het spreekwoord al zegt lange halen, snel thuis. Want de sterk keepende Roel liet zich met 1 keer verrassen. Dit spelbeeld domineerde de gehele tweede helft. America wilde wei maar was zelden echt gevaarlijk, en Castenray vocht als een leeuw om maar geen doelpunt tegen te krijgen hetgeen lukte. En dus lijkt deze competitie voor de Castenrayse hoofdmacht nog een leuk staartje te krijgen. Als het zondag wint van de kampioen Griendtsveen pakt Castenray namelijk de tweede periode en daarmee het entreebewijs voor de nacompetitie. Maar zelfs bij verlies heeft Castenray nog een theoretische kans op de nacompetie maar dan zal D.I.S. moeten verliezen in Geysteren. Het is dan namelijk zo dat Griendtsveen de tweede periode pakt. Maar aangezien deze rechtstreeks promoveert wordt de periode doorgeschoven naar de tweede plaats in de eindstand van de competitie. Daar staat America dat de eerste periode al in bezit heeft. En dus schuift de tweede periode dan door naar de derde plaats waar dan Castenray staat. Het zal dus nog een spannende eindstrijd worden waar de belangen voor Castenray eigenlijk dubbel zijn namelijk 1) het winnen van die vreselijk stugge ploeg uit Griendtsveen en last but not least 2) het niet gunnen van nacompetie aan Oirlo. En als dit al niet genoeg rede vormt om massaal naar de Heesakker te komen is er nog een extra rede. Het is zondag namelijk de laatste wedstrijd voor trainer Michel die na 4 jaar er een punt achter zet. Kortom., tot zondag D.I.S. - 6 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 6