Basisschool De Stek 15 - Op school draait op dit moment het projekt Sprookjes. We leggen daarbij de nadruk op de traditionele Volkssprookjes. In de lagere groepen betekent dat vooral: voorlezen en vertellen, uitbeelden, exposeren, kijken etc. In de hogere groepen komen o.m. ook de specifieke sprookjes-kenmerken aan de orde alsmede het zelf schrijven en dramatiseren van sprookjes. Misschien een aanleiding om ook thuis nu en in het vervolg, weer de sprookjes als waardevol voorlees- en vertelgenre te. gebruiken. De indruk is namelijk dat ze in deze "modeme-media- tijd" wat in de vergetelheid zijn geraakt. En dat is jammer, want ze hebben in de regel een belangnjke opvoedkundige waarde en ze zijn en blijven gewoon leuk! Vrijdag sluiten we het projekt (m.u.v. basisgroep 1) tijdens de gezamenlijke maandafsluiting af Met de leerlingen van basisgroep 4 nemen we op zaterdag 3 februari, samen met zeven andere Venrayse basisscholen deel aan de Manifestatie Kies Techniek Veway. Ieder jaar presenteren bedrijven hun techniek aan kinderen en omwonenden om hun technisch vernuft te laten zien. Deze dag wordt dit jaar in Venray bij Inalfa gehouden. Aan de manifestatie is een "podium-playback wedstrijd" verbonden rondom het fenomeen Michael Jackson. De kinderen een team van 5) moeten op school een schaalmodel bouwen van een podium zoals de zanger dat gebruikt. Op de bewuste zaterdag moet er bij Inaiffa de laatste hand aan gelegd worden. Verder moet een nummer van de zanger geplaybackt worden (ook door een team van 5). Beide elementen leveren punten op en het hoogst scorende team wint een computer met cd- Rom! Het vervoer voor de beide teams van 5 wordt geregeld via school. De andere kinderen van de klas en verder iedereen die het leuk vindt om te komen kijken, is van haite welkom, maar moet dat wel op eigen gelegenheid regelen. Het afbouwen van de podiumontwerpen gebeurt tussen 11.00 uur en 12.30 uur. De play-back optredens beginnen om ongeveer 13.00 uur. De uitslag en. de prijsuitreiking vinden plaats omstreeks 15.00 uur. Dus bij: Inalfa Venray, binnenkomst aan de Nieuwhuisweg, zaterdag 3 februari a.s. Bij deze al vast een mededeling over de herfstvakantie in 1996. La verband met de vakantiespreiding is deze voor Zuid-Nederland, en dus ook voor onze school een week later dan gebruikelijk, namelijk van maandag 21 okt. t/m vrijdag 25 okt. a.s. Misschien goed om rekening mee te houden bij eventuele vakantieplannen! Op vrijdag 26 januari a.s. is er een Open Dag op het AOC te HorstStationsweg (Biologisch school) voor belangstellenden van groep 8 Hot Dendron College te Horst houdt open dag op zaterdag 9 maart a.s. De aanmelding van leerlingen van groep 8 op een school voor Voortgezet Onderwijs is op maandag 18 en dinsdag 19 maart a.s. aluminium ramen en deuren - kunststof ramen en deuren - schuifdeuren - veranda's Horsterweg 315811 AA Castenray, tel. 0478-571481, fax. 0478-571443

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 15