Spannende strijd eindigt in puntendeling fI - 10 - "Een wedstrijd tegen Erica is nooit, gewonnen, maar ook nooit verloren", zei trainster Petra voor aanvang van de wedstrijd. We konden ons dus geen concentratieverlies veroorzaken voor het eindsignaal door de Horster Berkel zou galmen. Vrijwel in de lc aanval wist Erica reeds te scoren door middel van een afstandsschot. Ons aanvalsvak bestond vandaag uit een andere opstelling omdat Sindy op de ski's stond of er naast lag en omdat Jessie met een jute aardappelzak van haar jeugdprinsessetitel werd ontnomen. Joan werd tijdelijk eervol overgeplaatst naar de vrije plaats in het aanvalsvak. Gezamenlijk werd er revanche genomen op de tegentreffer. Een uitwijkbeweging van Lucienne werd verkeerd ingeschat door diens tegenstandster. Moederziel alleen liep zij doeiloos door naar de korf zonder in de gaten te hebben dat Lucienne van veraf de stand gelijk trok. Na de funtiewissel werd de hoop gevestigd op Lonneke, Winke, Angelique en Kerstin. Zij wisten terecht te profiteren van een blunder van de Americaanse dames. 2-1 kwam uit handen van Winke, wederom middels een afstander. Erica had geleerd van een eerdere nederlaag tegen ons en hield het hoofd koel. Diverse goeie acties liepen in het honderd door goed verdedigerswerk aan Castenray-zijde. De dames in het geel lieten echter luidkeels horen dat ze het er niet mee eens waren en probeerden de scheids ervan te overtuigen dat een strafworp op z'n plaats was. De scheids had er echter geen zin in en wij ook niet, dus werd er gewoon doorgespeeld. Helaas wist Erica het ook zonder stip te redden. Het mag gezegd worden dat ze over een zeer goed afstandsschot beschikken (bijna net zo goed als dat van ons?). Maar liefst 2 kregen we er om onze oren, waardoor het tij weer gekeerd was (2-3). De magische woorden van Petra spookten door ons hoofd terwijl we ons spelletje speelden. De bal ging rond totdat Donna haar kans schoon zag. Een semi-afstandsschot vond de goeie weg naar de korf. Opgelucht deelde ze mede: "als ik die toch gemist had". Gelukkig deed ze dat niet en stond er aan beide kanten van het streepje een 3. Na de functiewissel deed Erica zichzelf, ondanks de hoge temperatuur in de sporthal, de das om door wederom een blunder in hun verdedigingsvak. Een 200% oplettende Winke analyseerde de situatie in mum van tijd en zag Lonneke als gunstigste opgesteld staan ten opzichte van de 3 en een halve meter paal. Een goeie inschatting die Erica duur te staan kwam. Lonneke scoorde 3-4 van een niet zo'n hele verre afstand. De spanning bleef in de wedstrijd doordat geen van beide teams wijgerde bij te geven. Anderzijds wist ook geen van beide teams uit te lopen. Erica zette de stand op 4-4 en Joan zette ons weer op voorsprong door missend afstandsschot (komt ook wel eens voor) af te vangen en van onder de korf de bal er alsnog in te leggen. Door een omstreden doorloopbal uit handen van Lucienne stonden we dan eindelijk 2 doelpunten voor op het nog steeds gevaarlijke Erica. Wellicht had hun trainer voor aanvang van de wedstrijd dezelfde woorden gebruikt als Petra. Zelfde opleiding genoten? Onder de motto: "niet verloren tot het eindsignaal" wisten de Horstamericaanse dames nog 2 maal tot scoren te komen. Deze 6-6 gelijkstand werd gehandhaafd dankzij zeer goed verdedigingswerk van Lonneke, Winke, Angelique en Kerstin. Petra was tevreden na afloop van de wedstrijd. En inderdaad: niet verloren, niet gewonnen. xxx KROES xxx GOUMANS b.v. Voor zowel verzekerden als particulieren Uitvaartverzorging Telefoon 047S - 58 88 89 Dag en nacht bereikbaar Gespecialiseerd in opbaring thuis iU-- cActvc u//^n/«4XonjfAc centen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 10