2. Jaarverslag 1993 5 Het jaarverslag wordt voorgelezen. Aan de orde was o.a. -plaatsing info-borden -de Diepeling -woningbouw -A 73 -statuten stichtingsvorm dorpsraad -landschapsbeleidsplan -bezoek college B W -structuurnota 1994 3. Notulen i De notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 4. Evaluatie collectes. Indertijd is er een lijst opgesteld van alle collectes die men als Castenrayse gemeenschap belangrijk vindt. Er is toen afgesproken dat de collectes over alle verenigingen verdeeld worden. Enkele verenigingen (o.a. sportclubs) hebben (nog) geen collecte. Particulier initiatief hoort niet op deze lijst. De meest recente lijst is van 21-08-1984. Geregeld wordt de dorpsraad benaderd i.v.m. een collecte voor een goed doel. Heeft elke vereniging een collecte, dan moet de dorpsraad "Nee" verkopen. Toch vinden vele inwoners dat er nog vele goede doelen zijn, die ook geholpen zouden moeten worden. Vanavond hadden we de lijst kunnen actualiseren, eventueel ook ter discussie kunnen stellen en bijstellen. Dit is helaas niet mogelijk daar niet elke vereniging aanwezig is. 5. Mutaties dorpsraad. Vorige week heeft iedereen in de Schans een berichtje van de dorpsraad kunnen lezen. Hierin stond vermeld dat er binnenkort vakatures ontstaan omdat Jan Bastiaans gaar verhuizen buiten Castenray en Henri van de Ven is gekozen in de gemeenteraad, met als gevolg dat hij geen zitting meer mag nemen in de dorpsraad Tevens werd er een oproep gedaan aan de inwoners van Castenray om zich voor de dorpsraad kandidaat te stellen. Er zijn met spoed twee nieuwe mensen nodig om de raad weer te completeren en daarna de functies eventueel te herverdelen. Dir hele gebeuren legt een zware druk op de Castenrayse dorpsraad, m.n. op het dagelijks bestuur. Over het algemeen worden de dorpsraadsvergaderingen matig tot slecht bezocht, met uitzondering van de vergadering waarop de burgemeester te gast was. Bij deze daarom nogmaals een dringend verzoek aan zowel de dames als de heren van de Castenrayse bevolking. 6. Wat verder ter tafel komt. Wij hebben duidelijk ons misnoegen kenbaar gemaakt m.b.t. het feit dat de treintaxi Castenray niet aandoet. Per 1 juni a.s. zal de treintaxi dan ook ons dorp aandoen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 6