6 ORDE VAN VERDIENSTE e*OH! BESTS KNUFFEL" Dat Piet Haes de orde van verdienste Beker toe komt, blijkt wel uit de staat van dienst - n1 Van 1971 tot 1981 penningmeester van stichting gemeenschapshuis. Hij was mede initiatiefnemer om het totaal vervallen en reeds afgekeurde patronaat weer voor de gemeenschap bruikbaar te maken. Eerst moest het gebouw gebuurt worden van de kerk, er moest subsidie bij de gemeente aangevraagd worden en met de hulp van veel dorpsgenoten kwam er toch weer een gemeenschapshuis waar men weer iemand durfde te ontvangen. Inmiddels is het gemeë j?schapshuis weer totaal verbouwd, de castenrayse gemeenschap ±3 er trots op. Van 1975 tot heden secretaris van het kerkbestuur. Toen Piet Haes in 1975 bij :t kerkbestuur kwam was er ook veel achterstallig onderhoud dit is in verschillende fasen uitgevoerd'. Piet heeft hiervoor de juiste weg gevonden om op de juiste plaats de subsidie's aan te vragers en binnen te halen. op dit moment nu er geen pastoor in de parochie woont koist er veel meer op de secretaris af want de Pastoor is de voorzitter van het kerkbestuur. Op dit moment is dat Pater de Wit uit Venray, dus Piet is op dit moment de kontakt persoon tussen parochianen en de Pastoor. Een taak waar hij dagelijks mee bezig is. Van 196<4 tot heden penningmeester van sport vereniging Castenray. Dus ook hier vanaf de oprichtirsg van de voetbalclub al 28 jaar is Piet aktief in deze fupktie. Als penningmeester zit hij in het dagelijks bestuur, dus geloof maar ook dagelijks word hij geconfronteerd met het wel en wee van een vereniging met 220 leden, want ook korfbal valt onder'sportvereniging castenray. Van 1968 tot heden bestuurslid van sportstichting Oirlo-Castenray De sport stichting is gekomen toen Oirlo en Castenray samen een sport accomodatie kregen. De gemeente is eigenaar vars de velden, dus met de gemeente heeft dit bestuur regelmatig kontakt. Verder zorgt het bestuur voor het beheer van de kantine het onderhoud van de gebouwen, de kleedlokalen en de groenstroken. Dus hier is Piet ook al 24 jaar aktief. Van 1974 tot 1989 grensrechter bij hat eerste elftal. Het uitzondering van 1983 eh 1984 in die jaren was Leo Cox dat, Piet is ook nog 7 jaar leider geweest bij de A jeugd. Als men die jaren allemaal bij elkaar telt komt men aan 101 jaar. Met deze staat van dienst is het zeer terecht dat ?de gezamelijke besturen van 6 castenrayse verenig!gen de heer Piet Haes kandidaat hebbers gesteld els nieuwe drager van deze orde van verdienste. die uitgereikt wordt op carnavals maandag'2 maart om 21.11 uur in gemeenschapshuis de Wis. door Prins Csro den Urste. Wij nodigen iedereen uit, die Piet hiermee wil feliciteren en dat sullen er ongetwijfeld veel zijn, want door die veelvoud var* funkties heeft hij een grote kennissen kring. Piet proficiat, 1992 VQÖ1R F^XBTir MAES - DE SCHANSEKNVPPSLS CASELE

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 6