DORPSRAAD 1Opening 2Notulen vorige vergadering worden goedgekeurd 3. Verslag Dorpsradenoverleg -Besproken werd in het DRO de gemeentelijke nota Verkeer en Vervoer. Met name het openbare vervoer is in sommige kerkdorpen slecht geregeld. -Het IKL (Instandhouding kleine Landschapselementen) gaat deze winter de houtop standen aan de Middelijkseweg, Schoor en Vliegert ter hand nemen. -Woningbouwprogramma bestaat jaarlijks slechts uit 10 premie-A woningen voor alle kerkdorpen gezamelijk. Sociale woningbouw lijkt helemaal uitgesloten. -Vanwege het project Verkeersveiligheid van de Landelijke Vereniging Voor Kleine Kernen wordt mogelijk in regionaal verband snelheidsmeetapparatuur aangeschaft. 4. Aanpassing Spreidingsmodel kleine kernen In de nota wordt voorgesteld het begrip autochtoniteit te verruimen. Autochtonen zijn geboren en getogen dorpsbewoners en daarmee gelijkgestelden.. Alleen autoch tonen kunnen voor hun kerkdorp in aanmerking komen voor een huur- of bejaardenwoning van de woningbouwvereniging of bouwgrond kopen van de gemeente voor een premie- of vrije sectorwoning. Voortaan wordt men ook ais autochtoon aangemerkt als men 10 jaar in een dorp heeft gewoond, danwei nog geen 10 jaar vertrokken is. Voorheen was dat resp. 10 en 5 jaar. Ouderen die willen terugkeren naar de plaats waar zij geboren en getogen zijn of een aanzienlijk deel van hun leven hebben gewoond, worden eveneens als autochtoon aangemerkt. De Dorpsraad onderschrijft de voorgestelde wijzigingen. 5. Rechtspersoonlijkheid Dorpsraad Alle Venrayse dorpsraden hebben geen rechtspersoonlijkheid. Hierdoor kunnen zij bijvoorbeeld niet procederen bij de Raad van State of andere rechtscolleges. Dat dit wenselijk kan zijn is onlangs gebleken in Heide, waar de mestfabriek thans actueel is. Het Dorpsradenoverleg zal onderzoeken wat de voor- of nadelen zijn van het hebben van een rechtspersoonlijke status in de vorm van een vereniging of stichting. 6. Aardgas buitengebied De aanleg van het aardgas is akkoord. Momenteel is Limagas bezig te inventariseren welke mensen meteen willen aansluiten. Wanneer de werkzaamheden aanvangen en hoelang deze duren is niet bekend. 7. Mededelingen -Huidige bestemmingsplan is vol voor wat betreft premiewoningen en sociale woning bouw kwestie bij de gemeente aankaarten. Daarbij duidelijk te kennen geven dat ergens trap/speelveld gerealiseerd moet worden. -L.V.B. heeft voorstel gedaan de opbrengst van hun verkoop met opbod te bestemmen voor aanschaf van vlaggemasten ter vervanging van de als zodanig gebruikte steiger palen. De Dorpsraad wordt verzocht te assisteren op deze avond. Hiermee wordt van harte ingestemd. -Bezocht receptie Handboogschutterij. -Artikel Dagblad voor Noord-Limburg m.b.t. te houden enquete voor aanleg kabel televisie, Voormensen in de dorpskern die overwegen een schotelantenne te plaatsen is het wellicht raadzaam de uitslag van de enquete af te wachten. 8. Rondvraag Gedeelte parallelweg bij de nieuwbouwwoningen is weggehaald wordt t.z.t. weer hersteld. 9. Sluiting 2 Verslag dorpsraadvergadering dd. 16.10.1989 - iw «.iiiiuii i i i

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 2