JEUGDERVARINGEN SPELEN MEE KROES LVB Bij sommigen van ons is het al begonnen op de kleuterschool. De rest heeft het opgelopen op de lagere school: Gebrek aan zelfvertrouwen. Zolang er geen tegenstandster te bespeuren valt, winnen we gegarandeerd.(Meestal is dat op trainingsavonden) Aanvankelijk liep het ook van een leien dakje. De Grubben toonde wel tegenstand, maar konden niet vermijden dat Jet met véél zelfvertrouwen "het net deed bollen Door goed verdedigend werk kwam Grubben niet verder dan enkele gemiste pogingen. De aanval liet jammer genoeg verstek gaan. Er werd eentonig gespeeld en er kwamen dus te weinig akties naar voren. Duidelijk was dan ook dat Grubbenvorst in de le helft nog wist te scoren. Meteen na de funktiewissel leverden ze nog een duplikaat van een eerder gevallen doelpunt. (Dames toch, dat had niet gehoeven.) Met deze 1-2 achterstand gingen we naar de thee. Hier werd ons duidelijk gemaakt dat er te gespannen gespeeld werd. Het probleem van te weinig zelfvertrouwen werd gewijd aan de kleuterjuf. (Geen verdere uitleg). De 2e helft begon veelbelovend. Lucienne kwam al gauw met snelheid langs haar dame en wist de doorloopbal af te maken. Spelregels uit de tijd van Corry en de Krekels bepaalden de sfeer van de wedstrijd. Er waren vele vraagtekens bij de beslissingen van de scheids. Grubben wist hier beter mee om te gaan, de meeste beslissingen vielen ook in hun voordeel. 2-3 liet niet op zich wachten helaas. Al spelend met het verstand wist Meggie haar tegenstandster uit te spelen. Ze hapte op een goede schijnbeweging, hierop kwam Meggie vrij en benutte haar kans. Een nieuw vraagteken deed zich voor: er werd een strafworp geschonken aan de bezoeksters, die jammer genoeg zat. Langs de lijn werden de akties al opgezet in gedachten en die verliepen dan ook zonder problemen. Maar in het veld werd er iets moeilijker over gedaan. Onder veel spanning wist Erna toch nog te scoren. Dit speelde zich af onder het motto: Doet ie 't of doet ie 't niet? Er werd voordeel getrokken uit hyperventilatie bij een oververmoeide tegenstandster. Het werd verwarrend door de vraag of ze nou wel of niet mee deed aan het spel. Door misbruik te maken van de situatie kwam één van de Grubben-dames langszij. De stand moest nu eigenlijk weer gelijk getrokken worden, zoals dat al 4 maal eerder was gebeurd. Met een teveel aan spanning en een te weinig aan je weet wel, kwam dat er niet uit. Per slot van rekening gebeurde er toch nog iets terechts, een tweede strafworp voor de tegenstandsters. Die hing omdat het zo moest zijn. Ondertussen zijn we er dus wel achter wat de reden is van ons (bijna) wekelijks verlies: het zelfvertrouwen laat ons in de steek. Sommigen van ons zijn het echter niet eens met deze konklusie van trainster from Wood. Hoogstwaarschijnlijk hebben die sommigen een andere kleuterjuf gehad. Dropping 25 oktober Zoals jullie al weten wordt het dit jaar geen dropping, maar een gezellige speurtocht. Waar is natuurlijk een verrassing. Je. kunt je nu alvast opgeven (tot 22 oktober), bij Nel Kuijpers, tel.: 1715. BIoemsierkunst Groep I, let op deze avond is verplaatst van 18 oktoboer naar 19 oktober, donderdag 20.00 uur in de kelder van "de Wis". Groep II, op dinsdag 24 oktober, 19.30 uur. Beide groepen gaan grafstukken maken. Meebrengen: houder en bloemen groen enz. Als je niet kunt op deze avond, dan kun je ruilen met de andere avond, b.v. van donderdag naar dinsdag en omgekeerd het zelfde. 13 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 13