DORPSRAAD DAMESKOOR 8 7 Verslag openbare dorpsraadvergadering dd. 19 juni 1989 1Opening. 2. Notulen vorige vergadering worden goedgekeurd. 3. Verslag dorpsradenoyerleg. - In het dorpsradenoverleg heeft adjudant Janssen van de gemeentepolitie een uit eenzetting gegeven over kleine criminaliteit in de dorpen. Aandachtspunten daar bij zijn: graveren van fietsen, goed hang- en sluitwerk, de hulp van burgers die bij (mogelijke) misstanden vaker de politie moeten bellen, alcoholmatiging en het verstrekken van voorlichting aan scholen. - De vestiging van andersoortige bedrijven in het buitengebied zou zoveel mogelijk moeten worden tegengegaan. 4. Nota regeling aan- en bijgebouwen. De nota bevat iets ruimere mogelijkheden voor het college van B en W om aan- en bijgebouwen in dorpskernen toe te staan. De nota voor kennisgeving aangenomen. 5. Aardgas buitengebied. Doordat minder woningen kunnen worden aangesloten dan aanvankelijk werd voorzien, wordt de prijs per aansluiting iets duurder. Inmiddels heeft de gemeente de bewoners opnieuw de vraag voorgelegd of zij bereid zijn tegen die hogere prijs aan te sluiten. 6. Wat er verder ter tafel komt. - Woningbouw, blijkens informatie van de gemeente worden binnenkort grondaan- biedingen gedaan aan de kandidaten voor de premiewoningen. - Ingekomen het Landschapsbeleidplan van de gemeente. De inspraaktijd is onvol doende om deze te kunnen behandelen. - Nota Verkeers- en Vervoersbeleid. Reactie wordt verwacht voor 15 augustus a.s. 7. Rondvraag. Op het dorpsplein zal wekelijks een groenteboer een standplaats innemen. Aan de gemeente andermaal het eerdergenomen standpunt mededelen dat zulks niet ge wenst is, omdat hier reeds een vast verkooppunt is voor deze artikelen. Zaterdag 8 juli: avondmis zingen De eerste repetitie is op 17 augustus. Iedereen een fijne vacantie. 8. Sluiting. J. 't JONG Voor al uw dak-, zink- en loodwerkzaamheden DAKDEKKERSBEDRIJF Nusseleinstraat 26 Horst-America Telefoon 04764-1814 SS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 7