B.S. - "de Stek" P.S.Z- 't STEKSKE 9 In de dorpskalender van vorige week werden twee data vermeld van ouderavonden die we hebben gewijzigd. En wel: dinsdag 5 september ouderavond basisgroep 3 wordt maandag 4 september. Woensdag 20 september ouderavond basisgroep 2, wordt maandag 18 september, (deze data komen ook in het nieuwe informatieboekje te staan Rapporten De laatste rapporten en het informatieboekje voor het nieuwe schooljaar krijgen de kinderen maandag mee naar huis. De bijlagen bij de rapporten, betreffende rekenen en technisch lezen moeten voor de vacantie weer mee terug naar school. Groep 8 laatste schoolweek Voor de schoolverlaters is de laatste schoolweek hier en daar betreffende de school tijden en de activiteiten wat aangepast. De kinderen hebben hier zelf informatie over. U gelieve hier wel enigszins rekening mee te houden. Laatste schooldag Vrijdag 30 juni is de laatste schooldag traditiegetrouw met een "aangepast" school programma. Daarover volgende week meer informatie. De schooltijden zijn die dag als volgt: Om 10.15 op school verzamelen; 10.30 start activiteiten. Om 12.15 geza- melijke "pick-nick" in schoolverband. De kinderen (ook alle kleuters) gaan dus niet naar huis, maar blijven tijdens de middagpauze over. Om 14.00 uur allen naar huis en vacantie! Houdt u dus vast rekening met deze afwijkende schooltijden. 25 jarig onderwijsjubileum juffrouw Dini Op dinsdag 25 juli is het precies 25 jaar geleden dat mevrouw Dini Camps-Custers als "juffrouw" aan de slag ging in het onderwijs. We vieren dit zilveren jubileum op woensdag 28 juni a.s.. 's Morgens is er feest voor en met de schoolkinderen. 's Avonds bestaat de gelegenheid voor eenieder om juffrouw Dini te feliciteren. En wel tussen 18.30-19-30 uur in gemeenschapshuis "de Wis". Juffrouw Dini, zoals velen haar kennen, of "juf Ousters" zoals de wat oudere leer lingen haar aanspraken, is dus 25 jaar in het onderwijs werkzaam. Bijzonder is wel dat zij die 25 jaren praktisch geheel werkzaam was aan de school in Castenray. Slechts enkele weken na het behalen van haar onderwijsdiploma aan de kweekschool te Venlo-Blerick, werkte ze elders, namelijk als vervangster op de lagere school te Oirlo. Maar per 23 augustus 1964 werd zij "geroepen" naar Castenray te komen. En dat is zo gebleven! Het was destijds de heer Mennen die haar de eerste klas binnenloodste. Een grote klas, waar "het leren lezen" een eerste verantwoordelijke taak werd voor Dini. Natuurlijk zag ze daar toen tegen op, maar dat ze als juf van de eerste klas goed uit de voeten kan blijkt wel uit het feit dat ze al die 25 jaren in die klas heeft gewerkt. Later kwam daar weliswaar een groep bij, waardoor een combinatieklas ontstond. Vele collega's heeft Dini in die periode op de school gehad Vooral met de heer Mennen, haar eerste "hoofd", de heer Raaymakers en juffrouw Rongen werkte ze vele jaren samen. Een periode waaraan ze vele goede herinneringen bewaard. Ook haar huidige collega's kennen haar als een enthousiast en vakkundig onderwijzeres waarmee het goed en prettig samenwerken is. Het is dan ook meer dan terecht dat Dini woensdag 28 juni in het zonnetje gezet wordt om daarmee iets van dankbaarheid te kunnen uitdrukken voor diegene wat zij voor de Castenrayse school was en is! Zij heeft het ten volle verdiend. P.s. Zowel 's morgens als 's avonds vinden de activiteiten plaats in gemeenschaps huis "de Wis". De kinderen hebben informatie thuis gekregen (zie brief 19 juni). I.v.m. ons 12? jarig bestaan willen we met de peuters een uitstapje maken. Voorafgaande jaren was dat als jaarafsluiting naar GrubbenvorstNu, in dit voor ons toch wel een bijzonder jaar, willen we met een huifkar een ritje maken en onderweg pick-nicken. We willen de ouders vragen de peuters uiterlijk kwart voor negen te brengen bij "de Wis" op dinsdag 27 juni. De laatste dag van de peuterspeelzaal is op 27 juni en we beginnen weer op 15 augustus. Alvast iedereen een fijne vacantie toegewenst. Bestuur en Leidsters.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 9