13 CASTENRAY 1: HOOFDDOEL DRIE WEDSTRIJDEN VOOR HET EINDE BEREIKT Dat mag rustig als het grootste winstpunt van het afgelopen seizoen '88 -'89 beschouwd worden. De blauw-witte formatie, dit jaar voor het eerst onder de hoede van de ambitieuze oefenmeester Koos Reynders, was ruim voor de slotwedstrijd dus zeker van klasse-behoud. De ploeg ging na een min of meer mislukte oefencampagne redelijk van start en puurde uit de eerste 4 wedstrijden 5 winstpunten. Drie kleine nederlagen op rij deden het elftal in de onderste regionen belanden, maar vlak voor de winterstop krabbelde men uit het sportieve dalletje, mede dankzij een afgetekende zege op America. Datzelfde America klopte Castenray op gelukkige wijze in de derde bekerronde, zodat dat avontuur vrij snel ten einde was. Na de winter, die geen winter was bleef S.V.C. vooral in de thuisbeurten voldoende punten sprokkelen, maar viel met name in uitwedstrijden regelmatig door de mand. Toch een beetje last van heimwee??? De onderlinge vergelijkingen, die vorige week reed6 in de Schans verschenen, maken wat dat betreft veel zoniet alles duidelijk. Uiteindelijk viel de voor Castenray gunstige beslissing in de wedstrijd tegen Lottum, die met 1-0 werd gewonnen. S.V.C. 1 zal dus ook in het komende seizoen z'n kunsten mogen vertonen in de eerste klasse, en dan opnieuw onder leiding van rKoos Reynders - die goed viel binnen de groep mede dankzij de /erzorgde en enthousiaste manier van trainen - en Henk Classens, die in zijn eerste laar als leider van deze groep bewees dat deze rol hem op het lijf geschreven staat. "Zo ist mar krèk" Ook binnen de spelersgroep zullen zich waarschijnlijk geen schokkende wijzigingen voordoen. Henk Versteegen, die met name bij het uitkomen grandioze reddingen verrichtte, blijft nog voor tenminste 1 jaar behouden voor Castenray De beide backs Stephan Weys en CJoost Classens speelden een constant seizoen en bewezen het nivo aan te kunnen. Ook laatste man Christjan Sroere viel niet door de mand en bewees met de spectaculaire buitenspelvaldat hij een achterhoede kan 'organiseren. Hij kreeg daarbij overigens de niet geringe assistentie van de twee mandekkers Marcel Classens en Caro Versteegen, die zich vaak op fantastische wijze vastbeten in hun tegenstander. Geep j;h^rs^elde zich knap na een mindere start, terwijl broer en aanvoerder Henk Stiphout ouderwets kilometers maakte en zijn eigen belangen volledig ondergeschikt maakte aan die /-van de ploeg. Twan Fleurkens fungeerde meermalen als aanjager jn nam het elftal een paar keer op sleeptouw. John Versteegen liet te weinig zien dat hij heel goed kan voetballen, terwijl Frank Weys het beste seizoen sinds jaren op de grasmat legde. Jac Wismans viel ook dit jaar weer op door zijn indrukwekkende inzet en werklust, hetgeen hem een gedeelde eerste plaats op de topscoorders-lijst van S.V.C. 1 opleverde. Nico Buddiger werd een aantal wedstrijden overgeheveld van het derde naar het eerste team en bewees daarin wat eigenlijk al jaren bekend is: het is en blijft een klasse-bakf! Sluiten we de rij met "nachwuchs,*-talent Marco Classens, die tijdens de trainingen en inval-beurten bewees dat het wat kan wordenp als hij tenminste braaf zijn komkommers blijft opeten Namens de spelers 9^at er uiteraard nog een woord van dank uit "naar grensrechter Pieter Maesdie een druk vlagjaar tot een goed einde bracht," de invallers Huub Strijbos en Thei Jacobs, het bestuur van S.V.C. en de supporters. Hopenlijk mogen wij ook het komende seizoen op iullie steun rekenen! Tenslotte de doelpuntenmakersJac Wismans en Frank Weys (ieder 6), Nico Buddiger en Twan Fleurkens (beide 4), J©hn Versteegen en Henk Stiphout (ieder 2), terwijl Geert' Stiphout, Rob Weys, Stephan Weys en Marco Classens 1 keer scoorden, OSCAR

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 13