DORPSRAAD 6 Verslag openbare dorpsraadvergadering dd. 17.1i 1988 - 1Notulen vorige vergadering worden goedgekeur 2. Toelichting bestemming R 73 Hiervoor is uitgenodigd Dhr. Nijmeijer, medewe ker ruimtelijke ordening van de gemeente. In verband met de aanleg R 73 moeten straks twe procedures doorlopen worden, zijnde een bestemmingsplanprocedure en oen procedure ii zake de geluidhinder. Voor beide procedures worden door gemeente, provincie en ri 'kswaterstaat gezamelijk afzonder lijke inspraakavonden georganiseerd. De eerste obestemmingsplan) vindt plaats op 10 november a.s.; de tweede (geluidhinder) op 15 november. Hierover volgen nog publicaties in de pers. Ook de dorpsraad zal op deze avonden aanwezig zijn. A. Voor wat betreft de wijziging bestemmingsplan verandert er voor Castenray niet zoveel. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan is rekening gehouden met de reeds gevestigde belangen. Dit betekent dat de nu bestaande bouwmogelijkheden gehandhaafd blijven. Wel moet voor nieuw op te richten gebouwen rekening worden gehouden met de eisen van de wet Geluidhinder. B. Voor wat betreft de geluidhinder kan gesteld worden dat de meest gunstige situatie is bereikt als geluidniveau gemiddeld beneden de 50 dBa blijft. Deze norm ligt in de wet vastgelegd. In de huidige situatie worden in de nabijheid van de autoweg geluidniveaus gemeten van 50 tot 60 dBa. Omdat sprake is van een reeds bestaande situatie, hoeft de geluidbelasting niet te worden teruggebracht tot 50 dBa. Na plaatsing van het geluidscherm zal het geluidniveau dan ook niet veel lager zijn dan het huidige. Wel moeten bij waardes die boven de 55 dBa blijven nieuwe geluidmetingen worden verricht en moet ministeriële goedkeuring worden verkregen voor die hogere geluidbelasting. Het ministerie kan dan aanvullende geluidwerende maatregelen treffen. Of het ministerie hiervoor gelden wil vrijmaken is de vraag. In ambtelijk overleg tussen gemeente en Rijkswaterstaat wordt hier wel op aange drongen. Ook de dorpsraad zal namens de aanwonenden reageren op het naar hun me ning te hoge geluidniveau. Dit mag de aanwonenden er echter niet van weerhouden ook zelf, b.v. op de inspraakavond, te reageren. Indien de bewoners meer technische informatie willen hebben op het gebied van de geluidmetingen dan kan men hiervoor terecht bij Dhr. Verhaegh, medewerker hinderwetzaken en milieu bij gemeente Venray. 3. Aardgas buitengebied De gemeente heeft van Limagas bericht gehad over de kosten van aansluiting van het buitengebied. De gemeente zal de mogelijke aansluiters informeren over de kosten en hen de vraag voorleggen of men daadwerkelijk wil aansluiten. Indien 70% posi tief reageert zou een baatbelasting geheven kunnen worden, zodat dan toch iedereen meebetaalt aan deze voorziening. Alsdan hoeven de kosten niet ineens te worden be taald maar in b.v. 10 of 20 jaarlijkse termijnen. Hierbij wordt dan wel rente in rekening gebracht. 4. Verslag dorpsradenoverleg Aan de orde is geweest het meerjarenplan van onderhoud van wegen in het buiten gebied. 5. Mededelingen - Verzoek van gemeente ontvangen of dorpsraad instemt met verkeersmaatregelen ont- sluitingsweg a.d. Horsterweg. Dit is akkoord. - Kaasboer heeft standplaats op dorpsplein definitief opgezegd. Overigens komt ook 1 x per 2 weken een kaasboer langs de deur. - Brief ontvangen van gemeentepolitie inzake regelmatig te houden snelheidscontroles op de Horsterweg. 6. Rondvraag - Rustbank Tunnelweg/Matthiasstraat is verdwenen. Wordt verzocht om een nieuwe. - Het talud bij cafe Besen is nog steeds niet verhard. Wordt andermaal onder de aandacht gebracht.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 6