L VB 4 9 november. Lezing over "recht en aanrecht" door Marijke van Neer. Het belooft een gezellige avond te worden over de veranderde rechten van de vrouw. Vroeger was zo ongeveer het enige recht voor de vrouw "de aanrecht"nu ligt dat anders 2 november. Voorlichtingsdag voor vrouwen op weg naar 50-plus en ouder. Thema: "mogelijkheden om actief ouder te worden". Plaats: Grand cafe Maagdenberg te Venlo. Aanvang: 10.00 uur tot 16.00 uur. Entree gratis. 3 november. In kringverband zal in Veulen een thema-avond "gezondheid" gegeven worden. Het voorkomen en de gevolgen van brandwonden, door Brandwondencentrum Beverwijk. 8 november. De werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Melania Limburg organiseert op dinsdag 8 november a.s. in de Oranjerie te Roermond een thema met als titel: "naar dokter of medicijnvrouw?". Tijdens deze themadag wordt dieper ingegaan op het spanningsveld tussen tradionele geneeskunde en de moderne westerse gezondheidszorg, twee werelden, modern en tradioneel, die vaak met elkaar botsen. Doel van deze dag is: verbreding aante brengen in de diskussies die binnen de vrouwenorganisaties.gevoerd worden over gezondheidszorg. - In ontwikkelingslanden wordt de traditionele geneeswijze nog veel toegepast. Daarin spelen vrouwen vaak een grote rol. Zij hebben veel kennis en ervaring op dit gebied. Denk b.v. aan: kinderen krijgen (vroedvrouw) - kennis van geneeskrachtige kruiden en het gebruik ervan - rituele besnijdenis. De westerse gezondheidszorg heeft weinig respect getoond voor de eigen kuituur (gewoonten, gebruiken, invloed van godsdienst) van volkeren in de derde wereldlanden en nog minder voor de rol en de positie van vrouwen. Er stonden andere belangen op het spel: o.a. van de farmaceutishce bedrijven. Toch zien we, dat ondanks de westerse invloed en de nieuwe gezondheidstechnologie dat in de derde wereld de eigen tradi tionele systemen en gebruiken in de geneeskunde opgewaardeerd worden en vaak in com binatie met de westerse geneeskunde worden toegepast. Werkgroep Melania verwacht veel belangstelling voor deze themadag. Het programma is gevarieerd en sluit nauw aan bij ontwikkelingen wereldwijd en bij het dagelijkse leven van de vrouw. Opgave voor 31 oktober a.s bij Nel Kuijpers, tel.: 1725. Aanvang 9.30 uur sluiting 15.30 uur. Kosten f.7,50 per persoon. E.H.B.O.-cursus Bij voldoende deelname starten wij op maandag 20 februari met een compacte E.H.B.O.- cursus. Deze cursus omvat 4 a 5 avonden met als onderwerpen: verbanden - bewuste loosheid - breuken - beademen. Kosten f. 50,00 per persoon. Opgave zo spoedig mogelijk bij Nel Kuijpers, tel.: 1725. Cursus Taal en Spel Hoe vertel ik het een ander? Cursus in kringverband op 16-23-30 januari en 13-20-27 februari. 6 lessen kosten f. 35,00. BESCHERM uw AUTO voor de WINTER met VALMA - produkten zoals boenwas coatings anti-vries koelvloeistof Tevens hebben wijzeer voordelige ACCULADERS alle olie- en smeermiddelen SPECIALE AANBIEDING: Bitak 2000 ml., van 27,95 voor 19.75 •EXTRA: Bij aankoop van f 25.aan automaterialen 1 LITER AUTOSHAMPOO GRATIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 4