B.S.-"de Stek" 8 Afscheid juffrouw Rongen Vrijdag 2 september '88 13.30 tot 15.45 feestprogramma voor de kinderen op school. 16.00 tot 18.00 besloten bijeenkomst op school 18.00 tot 19.00 gelegenheid voor eenieder die dat wenst om afscheid te nemen van juffr. Rongen. Ouderavond basisgroep 1 Woensdag 7 september a.s. is de informatieavond voor basisgroep 1. Aanvang van de avond 20.00 uur in het schoolgebouw. Alle betrokken ouders worden van harte voor deze bijeenkomst uitgenodigd. Stilstaan en achterom zien bi;) het afscheid van juffrouw Rongen Vandaag, vrijdag 2 september 1988, nemen we officieel afscheid van juffrouw Annie Rongen. Per 1 september j.1. maakte zij nl. gebruik van de D.O.P. regeling (doorstroming onderwijspersoneel). Een markante persoonlijkheid gaat daarmee van onze basisschool vertrekken. Op 7 juni 1952 behaalde zij aan de "Bijzondere Kweekschool voor Onderwijzeressen" te Blerick-Venlo haar "akte van bekwaamheid als onderwijzeres". In de beginjaren van haar loopbaan werkte zij op lagere scholen in achtereenvolgens Reuver (haar geboorteplaats), Kessel, Beesel en Horst. Na een onderbreking van een aantal jaren, waarin ze haar aandacht volledig gaf aan de opvoeding van haar eigen kinderen, verrichtte zij enige maanden vervangings werkzaamheden op de Weisterbeekschool en op de huishoudschool, beide te Horst. Dit was is 1969. In datzelfde jaar, om precies te zijn op 21 augustus 1969 volgde een eerste tijdelijke aanstelling alü onderwijzeres aan de St. Jozefschool te Castenray. Inmiddels dus 19 jaar geleden! Het was het toenmalige hoofd der school, de heer Mennen, die haar in Horst wist op te sporen en kon bewegen als vervangster van een zieke leerkracht in Castenray te komen werken. Deze vervanging duurde aanvankelijk tot 1 augustus 1970. Na een korte onderbreking volgde dan op 8 oktober 1970 een hernieuwde benoeming aan onze school. En ditmaal tot 1 september 1988! Juffrouw Rongen werkte vooral in de middengroepen: de 2e klas, later de combinatie klas 2-3 en de laatste jaren de combinatieklas 3-4. Begonnen in een periode dat lagere school en kleuterschool nog volledig gescheiden onderwijsvormen waren en de meester en de juf binnen hun klassemuren hun boontjes nog voor een groot deel zelf dopten, maakte zij de "roerige" ontwikkeling mee van de nieuwe basisschool, eind jaren zeventig, begin jaren tachtig. Vooral ook in deze periode hebben we haar leren kennen als een voortreffelijke kracht aan onze school. Principieel gericht op het behoud van het vele goede van de traditionele lagere school, maar ook openstaand voor vernieuwingstendensen en bereid die samen met haar collega's op te zetten en uit te voeren in de klas. Zo- is haar kalenderleeftijd weliswaar gestegen, maar haar denken en doen zijn opmerkelijk jong gebleven. Velen die bij juffrouw Rongen als leerling in de klas gezeten hebben zullen haar herinneren als de juf die bijzonder secuur omging met hoofdvaardigheden als taal, rekenen en schrijven. Als de juf ook die daarbij opperste concentratie eiste van de kinderen en dan best streng kon zijn. Maar ook als de juf die haar werk in de klas met humor doorspekte en wel te vinden was voor een grap- De verdiensten van juffrouw Rongen voor het onderwijs in Castenray zijn ontegen zeggelijk groot en nauwelijks in woorden te vatten. We kunnen haar daarvoor alleen maar dankbaar zijn. We wensen haar en haar echtgenoot en familie alle goeds toe voor de toekomst.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 8