PORPSRAAQ 12 S.V.C.-junioren Verslag openbare dorpsraadvergaderi g dd. 22.08.1988 1Opening. Notulen; worden goedgekeurd. Opmerkingen-Inmiddels van gemeente een brief ontvangen dat sloop-oude school spoedig plaatsvindt. Omtrent bestemming van het terrein wordt nog overlegd. -Rustbank Oirlose]r)eide is nog niet geplaatst. 3. Vers1ag Dorpsradenover1eg Besproken werd de milieunota. Daarbij werd o.a. aangedringen op betere controle op naleving van hinderwetvergunningen. De regelgeving op het gebied van mest stoffen wordt zodanig dat overname van mestquota uit andere gemeenten niet mogelijk zal zijn. 4. Afsluiten op- en afrit autoweg Brief van gemeente ontvangen dat vervroegde afsluiting niet doorgaat. De kosten hiervan (geraamd op f.30.000,00) wegen niet op tegen het voordeel van slechts enkele jaren eerdere afsluiting. 5. Bestemmingsplan De stukken hiervan zijn binnengekomen. Er wordt een werkgroepje samengesteld uit: J. Basc-iaans, J. Cox, H. Dinghs en een nog te benoemen lid, die de plannen gaan bestuderen. 6. Wat er verder ter tafel komt - Uit informatie is gebleken dat het gemeenschapshuis tijdens de kermisdagen op zondag- en maandagavond niet geopend zal zijn. De dorpsraad is van mening dat, nu nog slechts een cafe aanwezig.is, de levensvatbaarheid van de kermis in het geding komt bij het niet open houden van het gemeenschapshuis gedurende de gehele avond. De voorzitter zal pogingen doen de organiserende vereniging alsnog te bewegen de openingstijden aan te passen. - Van Provincie Limburg een brief ontvangen dat zij de verkeersonveiligheid op de Hors ter-weg niet zodanig groot achten, dat hiervoor extra voorzieningen raoe,ten worden getroffen. Wel is. aan de politie verzocht regelmatig te contro leren, hetgeen al herhaalde malen is gebeurd. De Dorpsraad zal nog een af wijzende reactie sturen aan de Provincie, nu uit eigen metingen blijkt dat slechts 15% zich houdt aan de maximum toegestane snelheid. - De woningcontingenten voor 1989 en 1990 zien er niet rooskleurig uit. Zowel in 1989 als in 1990 kunnen er in alle kerkdorpen samen slechts A huur woningen en 16 premiewoningen gebouwd worden. - T.b.v. hetvwielerfestijn is inmiddels een ijzersterk team in training. 7. Rondvraag - Aan het verzoek van de Dorpsraad aan het Meerdal en Loohorst om aanwijsborden naar hun parken te plaatsen is geen gevolg gegeven. Hiervoor verder geen actie meer ondernemen. - Er moet nog een straatnaambord worden geplaatst aan de Past. Verheggenstraat en er ontbreekt nog een straatlantaarn. Dit wordt doorgegeven. - De kaasboer heeft zijn standplaats op het. dorpsplein opgezegd. 3. Sluiting Vandaag, 2 september gaan we naar de receptie van de handboogschutters. Voor leden die mee willon bijeenkomst om 20.30 uur in.cafe Hesen. In verband met de begrafenis van jeugdlid Frank Voermans a.s. zaterdag, worden alle wedstrijden op deze dag afgelastI Het programma van zaterdag 3 september, vermeld op pagina 4 van deze Schans, komt dus te vervallen

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 12