DORPSRAAD 12 Verslag openbare dorpsraadvergadering ti.d. 25 Januari 1988 1Opening. 2. Notulen vorige vergadering: worden goedgekeurd. Opmerkingen: de Rabo-bank wil niet fungeren als verkooppunt van stadspostzegels, voornamelijk om reden van de hieruit voortvloeiende kosten. Als alternatief voor bijvoorbeeld kerstpost, zouden buurten deze gezameldjk via de P.T.T. kunnen verzenden tegen een gereduceerd tarief. T.z.t. zal de dorpsraad hierover publiceren. 3. Aardgas buitengebied Van de veertig geënqueteerden is 82*, in beginsel geïnteresseerd in een aard gasaansluiting. De enquete-gegevens zijn overgedragen aan wethouder Claessens en dhr. de Bruijn van afd. nieuwe werken van de gemeente. Deze zullen op hun beurt Limagas inschakelen, met verzoek een kostenberekening te maken. Eventueel wordt ook het Hoogriebroek bij de aansluitingen betrokken. Verzocht is om de dorpsraad voor de jaarlijkse openbare vergadering (in april a.s.) omtrent de voortgang te informeren. 4. Onderhoud wegen Aan de volgende wegen moet volgens de dorpsraad onderhoud verricht worden: Lollebeek - wegkanten te laag Meterikseweg - wegkanten bijwerken - scheuren in het wegdek Oosterbosweg - wegkanten bijv/erken Wusterweg - scheuren in het wegdek Spoordijk - wegkanten en sloot opschonen Roland - scheuren in het wegdek Roffert - scheuren in het wegdek Ket resultaat wordt doorgegeven aan de gemeente. Voorts wordt bij herhaling vergeten de slootkanten en wegberm van het onverharde deel van de Hoensel te maaien. De gemeente wordt verzocht dit nog voor de lente te doen. 5. Verslag dorpsradenoverleg Het gesprek met -wethouder Willems over de woningbouw in de kerkdorpen heeft weinig positiefs opgeleverd. Aan de gemeente zijn een zodanig aantal woningen toegewezen dat.met name het bouwen van woningwetwoningenwaaronder dus ook beiaardenwoningen, in de kerkdorpen vrijwel onmogelijk wordt. Wel zijn er nog mogelijkheden" voor premie A woningen. Aan de kerkdorpen wordt voorgesteld zelf alternatieve initiatieven te ontplooien om toch woningbouw in het kerk dorp te kunnen realiseren. Met ae nog te bouwen woningen.'aan de Horsterweg wordt voor carnaval gestart. Hef begrip autochtoniteit wordt gewijzigd in die zin dat men deze reeds verwerft bij,het 5 jaar wonen in'een kerkdorp in plaats van voorheen 10 jaar. Op 19.01.1988 wérd een vergadering bezocht van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen. Deze wil Noord-Limburg benoemen tot actieregio. Hiervoor zuilen een aantal projecten gestart/worden, zoals verkeersveiligheid, handboek kleine kernen, richtlijnen' voor' gemeentelijk kleine kernenbeleid of dorpswinkels. Voor de"uitwerking wordt een begeleidingsgroep samengesteld, waarin ook het dorpsradenoverleg vertegenwoordigd zal zijn. - 6. Benoeming kascontrolecommissie Mevr. T. Tacken en mevr. M. Vullings zullen de kascontrole van de Schans en de dorpsraad uitvoeren. 7. Mededelingen Brief ontvangen van gemeente dat in maart a.s. wordt bekeken of de wachthokjes bij de bushaltes worden vervangen. Het is nog niet helemaal zeker dat de oude kleuterschool wordt gesloopt. De gemeente zoekt nog naar huurders. Z,l.A t

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 12