11 DORPSRAAD Verslag jaarvergadering dorpsraad 8-4-87 1. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. 2. Het jaarverslag wordt voorgelezen. a. Het belangrijkste gebeuren was afgelopen jaar de realisatie van de verbouwing van het gemeenschapshuis. b. De voorzitter van de dorpsraad opgevolgd door H.Dinghs als voorzitter en J.Bastiaans als lid. c. We namen afscheid van de adviserende leden J.Strijbos en H.Pingen. B.v.Casteren werd adviserend lid. d. Een enquete m.b.t. woningbouw leverde 15 gegadigden op. Dit had een zeer positief gesprek met de wethouder tot gevolg. e. In de opgenbare verlichting buitengebied kwamen enkele lichtpunten te vervallen. r f. Er is een verkeersbrigade ingesteld. t -*■' g. Dhr.T.Bu^Jiger heeft een koninklijke onderscheiding ontvangen. h. Er is een eigen-yignet ontworpen. i. Nieuwe inwoners zijn bezocht. 3. Notulen. Deze worden goedgekeurd zonder opmerkingen onder dank aan de samensteller. 4. Woningbouw. Vier aaneengesloten multifunctionele huurwoningen zullen worden gebouwd achter café Hesen met vooraanzicht naar de Horsterweg. Uitritten aan Horsterweg leveren door beperkt uitzicht op dit punt een gevaarlijke situatie op. Een mogelijkheid om dit te verminderen is: fietspad verbreden en zo een paralelweg creëren. Indien de uitritten wel aan de Horsterweg gemaakt worden, zal de bushalte verplaatst worden in de richting Horst nabij de Rietweg. Met de bouw zal worden gestart in de 2e helft van 1987- Aan de andere zijde van de Horsterweg tussen de panden H.Dinghs en P.Dinghs kunnen dit jaar 3 premie-woningen gebouwd worden. Eind 87-88 zal enquete m.b.t. de woningbouw herhaald worden. Harde cijfers leveren resultaat. 5. Bestemmingsplan. In het huiainge bestemmingsplan is alleen nog ruimte voor woningbouw aan Horsterweg en pastVerheggenstraat. De grond aan de overzijde van de past. Verheggenstraat is bestemd voor de volgende fase. Bij de gemeente wordt gevraagd de wijzigingsprocedure te starten zodat verdere uitbreiding van Castenray hier mogelijk wordt. Tussen het Broek en dit nieuwe gedeelte van het bestemmingsplan moet een behoorlijke bufferzone blijven. 6. Verkiezingen. •'In. november 1987 zullen dorpsraadverkiezingen worden gehouden. Een kies- coml'fcërmet als taak het organiseren van de verkiezingen is gevormd. Zitting hierin''hebbens H.Dings, H.Classens en J.Bastiaans. Besloten is, tot handhaving van het huidige kiesreglement, met als voorwaarde meerdere (gedacht wordt minimaal 3) kandidaten per sector. Een wens van de dorpsraad is: Betere vertegenwoordiging van de oudere generatie. 7. Wat verder ter tafel komt. a. Wegkruis Klein Oirlo. Wan de gemeente is bericht ontvangen dat door haar opdracht is gegeven aan de werkgroep Kruisen en Kapellen om achterstal lig onderhoud van dit kruis uit te voeren. Kosten voor rekening van de ge meente b. In verband met regelmatige wateroverlast aan het begin van de Castenrayseweg is voor dit gedeelte ook verharde berm aangevraagd. Dit is in eerste instan tie afgewezen op grond van te lage verkeersintensiteit. Hiermee gaat men niet akkoord. Er zal opnieuw aangevraagd worden. c. Het gesprek m.b.t. afwerking van reconstructie en bosaanpiant Horsterweg tussen provincie en hoofd plantsoenendienst heeft door drukke werkzaam heden nog niet plaatsgehad. De dorpsraad zal rechtstreeks contact opnemen met provincie over deze zaken gok verlichting Horsterweg en verhoogd talud café Heze zal besproken worden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 11