13 B.S.- "de Stek" tWèirLSS' RUITERKLUP Projekt Culturele Minderheden: terugblik In de week van 9 feb.jl. is er op school de nodige aandacht besteed aan "mensen uit andere landen". Doel daarvan was wat meer informatie re verstrekken aan de kinderen betreffende, godsdienst, kleding, voeding muziek e.d. van mensen buiten Nederland. Het accent lag daar bij vooral op die landen, waarvan in Nederland nogal wat mensen wenen en. werken: Turkije en Marokko. In de verschillende basisgroepen is er, op aangepast niveau natuurlijk, met veel enthousiasme gewerkt. Vrijdags werd de projektweek afgesloten roet enkele gezamenlijke aktiviteiten in de gemeenschapsruimte van de school. 's Morgens hadden we een Marokkaanse gast (uit Venray) die ons demonstreer de hoe het thee zetten en drinken in dat land gebeurt. Een ware ceremonie! De meeste kinderen durfden wel een slokje te proeven. s Middags werden er een tweetal schimmenspelen opgevoerd rond de in Turkije bekende figuur "Hoca". Verder was er muziek: buitenlandse liedjes door de kinderen zelf ingestudeerd en gezongen, een Spaanse muzikant/ zanger en een saz-speier/zanger uit Turkije. Ai met al een geslaagd projekt, waarbij de kinderen wat meer oog hebben gekregen voor andere mensen en hun gewoonten en gebruiken! Open dagen Voortgezet' Onderwijs Morgen, zaterdag 21 feb. houden de meeste scholen voor voortgezet onderwijs in de regio "open dag", van 10,00 - 14.00 uur. Dat geldt voor Boschveld en Jerusalem Venray, Marian urn (L.B.0.Venray, de Mavo's van Venray en Meerlo. Voor een compleet overzicht kunt u de gele brochure "Het voortgezet onderwijs in Noord-Limburg" raadplegen, welke de ouders van de komende schoolverlaters thuis hebben gekregen. We bevelen deze open dagen van harte bij u aan! Carnaval Volgende week vrijdagmiddag, 27 feb., vieren we met de schoolkinderen weer carnaval. De kinderen kunnen die middag natuurlijk weer verkleed naar school komen, waarna we samen met Prins Mar tien VI in. de Wis carnaval vieren. Volgende week meer hierover. Receptie Fanfare Wie er mee wil gaan naar de receptie wordt, verzocht om zondag 11,30 uur bij Zegers te zijn, Jaarvergadering kring Horst Deze vergadering wordt gehouden op dinsdag 24 feb. om 20.30 uur in manege Wiéneshof te Horst. Advertenties Wie nog nieuwe adressen heeft voor advertenties, kan dit doorgeven aan M. Arts, Inleveren voor 10 maart. Het oud ijzer wordt opgehaald op zaterdag 4 april Oud ijzer -*■

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 13