DORPSRAA Verslag openbare jaarvergadering .dorpsraad 9-4-86 bij H.v.Rhee 1De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Aansluitend volgt een kort jaarverslag over 1985» - Sr werd overeenstemming bereikt over uniforme gragfcomumenten. Er is besloten tot plaatsen van een alluminiu® vlaggemast op het dorpsplein. Bezoek gebracht nertsen» en silvervossenf&rm Hartens door delegatie dorpsraad en inwoners van Castenray. Hierbij werd door Hartens toe gezegd alles te doen om stankoverlast te beperken, - Nieuwe inwoners zijn bezocht door delegatie dorpsraad, - Start gemaakt met de bouw van 2 premie A-woningen. - Voorbereiding verbouwing gemeenschapshuis met o.m. s Juni: Gesprek met fractievoorzitters in het gemeenschapshuis. Juli: Aanbieden petities aan raadsleden en bijwonen vergadering ge meenteraad, waarbij de verbouwing opgenomen werd in de gemeen- tebegrcfcing voor '86/ - Oktober:..,.installatie pastoor Dorren. - CAÏ. Nog geen nieuws. - Straatverlichting. Proefperiode gestart vermindering lichtpunten bebouwde kom en buitengebied. - Kerstverlichting kerstboom op dorpsplein is gerealiseerd. Rustbanken. Achterstallig onderhoud is uitgevoerd door jagersvereniging 2. De notulen worden zonder opmerkingen goedgekeurd met dank aan de samen steller. 3. Verbouwing gemeenschapshuis. De activiteiten t.'o.v. de verbouwing waren in Castenrav reeds in volle gang, toen plotseling bleek dat bij de gemeente deze verbouwing van de prioriteitenlijst verdwenen was. Na fel protest lukte herplaatsing op deze lijst en werd de verbouwing oogenaasen in de begroting voor 1986. Geraamde kosten van de verbouwing ~,f 450.000,-Subsidie gemeente f 300.000, Verwacht uit fondsen f 57.000, Bijdrage kerk min. f 15.000,— max. f 20,OfResterend bedrag door eigen inbreng door zelfwerkzaamheid en financiële acties. Opdrachtgever voor de verbouwing is de Stichting gemeenschapshuis en niet de gemeente» In december'werd de bouwcommissie opgericht met als hoofdtaak de orga nisatie en in goede banen leiden van zelfwerkzaamheid220 Personen hebben toegezegd te sullen helpen. 90% Van het sloop- en graafwerk is inmiddels klaar. Ongeveer- 70 personen werkten hieraan. Helpers zijn verzekerd tijdens het werk, In december vond ook aanbesteding plaats door 5 aannemers. Laagste in schrijver was de fa, Dinghs. Daar hiermee geen overeenstemming over de Kinderprijs voor de zelfwerkzaamheid bereikt kon worden - de schatting van de bouwcommissie was 2 x zo hoog als de prijsberekening van fa. Dinghs - werd de bouw gegund aan de fa. Haegens in Horst, de op een na laagste inschrijver. De prijs voor de zelfwerkzaamheden die de fa. Haegens berekende kwam ongeveer overeen met de schatting van de bouwcommissie. De werkzaamheden zijn gestart meteen na Carnaval, Het werkplan van de aannemer is de bouw klaar voor de bouwvakvakantie. Gezamelijk tuinplan kerk en gemeenschapshuis. Bij de gemeente is een eerste schets gemaakt, Nader overleg en uitwer king hiervan volgt t.z.t. 4. Woningbouw. Hoewel volgens wethouder Willen»-, in de komende jaren geen sociale woningbouw in de kerkdorpen gerealiseerd zal worden, vindt de dorps raad het toch nodig om de werkelijk® woningbehoefte te onderzoaken. Op de oproep in het dorpsblad hebben 15 personen gereageerd: 9 huurwoningen 2 bejaardewoningen 3 premie A woningen 1 overigen Hierover zal een gesprek met de wethouder aangevraagd worden om alsnog enkele huurwoningen te kunnen bouwen. >WI

Castenrays dorpsblad De Schans | 1986 | | pagina 6