Voor al uw dak-, zink- en loodwerkzaamheden DAKDEKKERSBEDRIJF J. *t JONG Nusseleinstraat 26 Horst-America Telefoon 04764-1814 De basisschool is bestemd voor kinderen van omstreeks 4 tot 12 jaar. De leerplicht is in de Wet op het Basisonderwijs (in het vervolg te noemen WBO) vervroegd van 6 naar 5 jaar, met dien verstande, dat een kind verplicht is naar school te gaan de eerste schooldag van de maand7"voIgende waarop het 5 jaar wordt. Zij mogen echter reeds naar school zodra ze 4jaar zijn. In beginsel~wordt er dan van uit gegaan dat de leerlingen bin nen een tijdvak van 8 aaneensluitende jaren de school kunnen doorlopen. Ben leerling moet in ieder geval de basisscnoöï verlaten aan het einde van het schooljaar waarin deze 14 jaar is geworden. Uit dit laatste valt af te leiden, dat een kind dus langer dan acht jaar over de basisschool kan doen. De term "zittenblijven" in de traditionele betekenis van een geheel jaar alles nog eens over doen is echter niet meer geheel van toepassing. In de WBO staat namelijk letterlijk: "Het onderwijs wordt zodanig ingericht, dat de leerlingen een ononderbroken ontwikkelingsproces kunnen doorlopen. Het wordt afgestemd op de voortgang in de ontwikkeling van de leerlingen". Voor kinderen met tragere leer- en ontwikkelingsmogelijkheden die in acht jaar het gehele programma niet onder'de knie kunneri krijgen, moeten dus mogelijkheden geschapen worden negen of zelfs tien jaar te doen voor ze het eindniveau van de basisschool bereikt hebben. Hoe een en ander concreet voor onze school ingevuld wordt, zullen we tezijnertijd onder uw aandacht brengen. Wij vragen bij deze onze bejaarden en 50-plussers, denk aan maandag 4 februari a.s., want dan is weer onze carnavals avond. Kom allemaal kijken en raden wie als de nieuwe be jaar- denprins tevoorschijn zal komen. Ondanks allerlei geruchten kunnen wij u verzekeren dat er een bejaardenprins komt. Dat staat als een paal boven water. Alaaf! Zaterdag 2 februari a.s. om half 2 pony's meten bij Michels, Oirlo. Startkaarten meebrengen. B.S. - "de Stek" :v-n PB-M B BE JA ARDEN VERENIGING r* nn- J.3 RUITERKLUP

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 2