14 november a.s.; verkoop bij opbod, ten bate van Bouwfonds Gemeenschapshuis Volgende week woensdag is het zover, We gaan dan alle zelf gemaakte spullen bij opbod verkopen. Overdag komt een van de bestuursleden bij O langs om de spullen op te halen. Er is beslist hard voor gewerkt. Wij zorgen voor koffie en enkele goede veilingmeesters» Bat het een gezellige avond wordt is dan ook vanzelfsprekend. Iedereen is van harte welkom om 20.00 uur in het gemeen schapshuis Thema-avond 20 november Aansluitend 3 vervolgavonden over ontwikkelingssamenwerking met als thema: "Arm - rijk". Aanvang 20.00 uur. Zaal v. Dijck te Oostrum; kosten 2,50. Korte inhoud: 1e bijeenkomst: 1. Wat zijn "ontwikkelingslanden" 2. Diaserie "Het dagelijks leven van vrouwen in ontwikkelings landen" 3. In groepjes praten aan de hand van verschillende vragen. 2e bijeenkomst: Wij spelen het kleine wereldhandelspel en proberen er achter te komen hoe het komt, dat ondanks hulp en veel handel de ontwikkelingslanden steeds armer worden. 3e bijeenkomst: Onderwerp landbouw hier en in de derde wereld. Als.voorbeeld wordt informatie gegeven over de sojateelt, de "wonderboon" en de diaserie: "De boer hij ploegde voort". 4® bijeenkomst: Wij praten samen over hoe wij vanuit Nederland kunnen helpen. Over verschillende instanties die tot doel hebben hulp aan de derde wereld. Er kan aansluitend eventueel een excursie gemaakt worden naar het Afrika Centrum te Cadier en Keer, wat een goede kijk geeft op Afrika vroeger en nu. Opgeven voor deze avond kan bij Cis Stiphout, tel. 373. Excursie slagerij Drabbels 21 november en 12 december We worden om 20.00 uur verwacht bij slagerij Drabbels. Daar wordt ons een kop koffie aangeboden, Daarna wordt een diaserie vertoond over de verwerking van het geslachte varken, Dan kan men vragen stellen, gevolgd door een rond leiding van ongeveer drie kwartier door de slagerij. Hierna kunnen we nog genieten van een kop koffie of con sumptie met een hartig hapje en om 10.30 uur kunnen we weer naar huis. Deze excursie is gratis. Opgeven hiervoor bij Cis Stiphout, tel. 373, in verband met het regelen van vervoer en wie op welke avond gaat. f L.V. B.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1984 | | pagina 9