Venraj 5 - Oastenray 1 9-4- Moeilijk,!, Zwaarbevochten Verdiend Zo zou je.de eerste competitie-wedstrijd van het eerste elftal kunnen same nva11e n We waren met de beste bedoelingen aan dit toch wel zware karwei begonnen. Venray 5 is in liet verleden altijd een moeilijke tegenstander geweest Daarom hadden we ons voorgenomen niet al te veel risico te lopen* Als een dergelijke tegenstander op voorsprong komt wordt het moeilijk Na een minuut of tien verkeek Joos zich, mogelijk gehinderd door de hoogstaande zon op een dieptepass en de gevaarlijke Venray-spits Karei van Daal haalde verwoestend uit.volgens zijn eigen mening was dit doelpunt een 9+ waard) Ons eerste antwoord, was een serie snelle aanvallen over rechts en in de 25 ste minuut wist Jac Wisznans het net te vinden. Vrij vlug daarna bracht Geert Stiphout ons op voorsprong, maar onze te grote aanvalslust werd prompt afgestraft. Opnieuw., wisten we de leiding te nemen toen Hay Kersten solo-werk op de m van Nico afrondde. Het leek erop dat Venray verslagen was. Twee spelers waren al vervangen en een aantal vertoonde al vermoeid heids verschijnselen. Jammer was het dat Henk vlak voor rust een hoge voorzet niet onder contröle kreeg ook nu was de hinderlijke zon mede de oorzaak) en Venray kreeg nieuwe moed. Na rust een duidelijke meerderheid voor Oastenray. Na een kwartier liet Twan, nauwelijks één minuut in het veld, een uitstekende voorzet los en Henk Stiphout kopte vallend in. Een juweel van een doelpunt.In ieder geval boven de 9+ Een kopbal van Twan onderkant^lat had een beter lot verdiend. De onderbrekingen als gevolg vlet zoek raken van de bal kwamen het spel niet ten goede, maar zonder al te veel problemen hielden we de 4-5 voorsprong vast. Verleden week woensdag speelden we een oefenwedstrijd tegen Lottum 2, de nieuwe club van Noud en we wonnen met 4-2. asZondag de eerste thuiswedstrijd tegen IJsselsteijn 3. Ook nu mogen we onze tegenstander niet onderschatten. Wittenhorst 4 - Oastenray 2 3-1 Na een redelijk verlopen oefencampagne (lx grote winst1 gelijk spel en 3 kleine nederlagen; doelsaldo 10-9) startte S.V.C. 2 de competitie in en tegen Horst. Na een aarzelend en lauw begin waarin het leek alsof beide achterhoedes het spel onder controle hadden, was het halverwege de eerste helft plotseling twee maal achter elkaar raak. Een moment van onnodige onoplettendheid in de C as t enray-acht erhoede bracht één der Hor-ster voorwaarts en in riante positie voor de "debuterende" goalie Jos Büddigerdie daarop kansloös was. Nog geen vijf minuten later lag de tweede tegentreffer achter de eerder genoemde doelman in de touwen. Een hoge voorzet werd door de S.V.C,-sluitpost rustig uitde lucht geplukt, terwijl zich voor hem een onschuldige botsing tussen een Horster en een Castenray-speler voltrok. De zeer warrig en uiterst matig leidende scheidsrechter besloot daarop tot ieders verbazing de bal op de stip te leggen. Tot grote consternatie van twee dames-elftallen, die op het naburige terrein hun partijtje afwerkten, zakte op datzelfde moment de broek van S.V.C,-leider Aloys Kuypers spontaan naar beneden. Snel ingrijpen van een aantal Castenray-spelers voorkwam erger, maar de toegekende strafschop zult IJ begrijpen, werd intussen wel benut. 11

Castenrays dorpsblad De Schans | 1984 | | pagina 11