paste therapie vergt", al dus de aartsbisschop !n het interview. Naar zijn zeggen gaan ge noemde drie bisschoppen meer de opvattingen van de andere leden van dè bis schoppenconferentie delen. Het plan de campagne van dr. Simonis concentreert zich op de catechese, „om- HUISSEN - De Utrechtse aartsbis schop Dr. A.J. Simonis staat een glanzende carrière te wachten bij het Vaticaan. Dit voor spelt het opinieweek blad voor kerk en sa menleving 'De Bazuin'. Mgr. Simonie Het blad leidt uit de benoe ming van dr. Simonis tot lid van twee congregaties te Home, die voor de bis schoppen en die voor de verspreiding van het ge loof, af, dat het Vaticaan een tange-termijn-plan in werking heeft gezet Dr. Simonis moet volgens het blad eerst wat lokale aartsbisschop pe! ij ke er va - ring krijgen, zal vervol gens tot kardinaal worden benoemd en krijgt dan „na bepaalde tijd een super functie in het Vaticaan". De Bazuin publiceert deze week een uittreksel van een vraaggesprek van Si monis met Francesco Strazzari van het Italiaan se blad *11 Regno'. In dat interview zegt mgr. Simo nis, dat de Nederlandse rk kerk zich in een ernstige crisissituatie bevindt en tegenover geweldige uit dagingen staat Reactie De bisschoppen van de oude garde, Ernst, Bluys* sen en ftlöüer» beginnen volgens Simonis ie merken dat de situatie ernstig is en dat het katholieke geloof verdwijnt, zodat reactie noodzakelijk is. „Ik ben er van overtuigd, dat het niet ons een puberteitscrisis gaat, maar om een werke lijke ziekte, die een aange- dai te veel katholieken slechts iets oppervlakkigs over het geloof weten". Jn de nieuwe katcchismus ziet dr. Simonis een neo- rationalisme, waarin veel wordt verzwegen zoals: „geen woord over de enge len, over de maagdelijk heid van Maria en derge lijke". Hij noemt de nieuwe katechismus „de vrucht van een twijfelachtige combinatie van neo-ratio nal isme en taal van het hart". Dr. Simonis vindt zichzelf niet het type om met harde hand aan het werk te gaan, „maar het kan gebeuren dat hét inderdaad zover komt". Voor het moment zal het landelijk pastoraal overleg niet worden voort gezet, „het klimaat is te zeer gespannen". 2 .KV.' V /itv.4S; DE. xy,19sif

Castenrays dorpsblad De Schans | 1984 | | pagina 2