WERKWIJZE Hoe kan ik (kunnen we) deze meningsverschillen goed oplossen. Hoe laat ik 'de ander merken dat ik hem of haar lief vind. Wat is de invloed van de omgeving op hoe ik met anderen omga, wat mag wel en wat mag niet. Hoe beinvloeden we elkaar. Ik wil graag wat vrijer praten over wat ik fijn vind. Intimiteit, wat betekent dat voor mij en voor de ander. - Bij dit vierde onderwerp van de kursus zullen bovengenoemde punten centraal staan 5. En nu verder - afsluiting Wat heb ik geleerd, waar wil ik zelf op letten in het omgaan met anderen. Wat heb ik ontdekt bij mezelf, bij de ander en de manier waarop ik met de ander omga (en de ander met mij omgaat). Als afsluiting zullen we aandacht geven aan bovengenoemde punten. Tevens zullen we samen kijken hoe je nu zelf regelmatig stil kunt staan bij de manier waarop je met anderen omgaat. kursusmateriaal Bij ieder onderwerp hoort een hoofdstuk uit het kursuswerkboek. Deze hoofd stukken worden tijdens de kursus aan de deelnemers uitgereikt. Het kursuswerkboek biedt de mogelijkheid thuis alles nog eens rustig door te lezen, zodat je een overzicht hebt van de behandelde onderwerpen. In de kursus staat centraal het leren omgaan met elkaar.Dit betekent dat we stil zullen staan bij dagelijks voorkomende situaties. Deze situaties zijn het uitgangspunt. De manier waarop dat gebeurt kan verschillend zijn: we kunnen met elkaar luisteroefeningen doen, we kunnen oefenen hoe je eigen gevoelens en wensen op een doeltreffende manier uit, we kunnen stilstaan bij wat je belemmert in de omgang met anderen, we kunnen oefenen in het doel treffend oplossen van meningsverschillen behoeftekonflikt - de een wil iets anders als de ander). Centraal staat dus het leren omgaan met elkaar, het leren zien wat er in een relatie meespeelt en wat er in jezelf en de ander omgaat. kursusbegeleid ing De kursus "omgaan met elkaar" wordt begeleid door medewerkers van het Regionaal Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.) en de Stichting Geestelijke Gezondheidszorg Noord-Limburg (G.G.Z.).

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 17