PAROCHIE NIEUWS Redaktie-aöres: Castelost.raat U Inleveren copy: dinsdags 19.CO uur Fr. 2K 2h juni 1982 Miadierm*rst Renl binders en Fepyn Kouwen; Benny Wismans en René Arts; Eddy Philips en en Martjjn Jeuken. 19.00 uur Lei Heidens. 9'00 G£EM h.mis. 10.00 uur ter ere van O.L.Vrouw van Altyd/urende Bijstand (J.) GBHiN H.MIO 8,00 uur Jrd. voor Louis Rosiofs. 'levens intentie offeraars, 8.00 uur Overleden ouders '/ollenberg-Philipsen. 5 2,00 uur Gezongen Huwelijke mis t.i.v. het bruidspaar Marian Baltussen en Sjaak Goumans. 19.00 uur Gerrit van Meyel (collecte) Het boekje dat bij gelegenheid van ons gouden parochiefeest wordt uitgegeven, is "ter perse" gegaan. Het is geïllustreerd, met foto's en plaatjes voorzien 90 uit verleden en heden, set bijbehorende en verklarendeteksten, met bisschoppe- 1 ke brieven, oude archiefstukken enz. enz,, allemaal met het doel ons iets te vertellen over onze parochie van toen en nu. Zodra het boekje klaar is kunt het inzien en bestellen. Hopen! ijk kon dat begin Augustus. We zullen het U dan zo gemakkelijk mogelijk maken. Het zal IJ dan door iemand bij thuis aan de deur te koop worden aangeboden. Inschrijven is dus niet meer nodig. Wilt U toch nu reeds; bestellen dan kan dat natuurlijk ook». Vorige week ontving ik van een parochiane een kaart vanuit TRIER waar onze kerk- patrggn Sint Matthias begraven ligt. Op de volgende bladzijde een hopeniijk niet al te 'du ia el ke overaruk van die kaart. Het is; het graf van de T-i .Matthias in de basiliek van de K.Matthias te Trier. We zullen deze foto ook in het boekje la ten opnemen Kon kan zich terecht met verbazing afvragen: Hoe komt deze apostel, die toch in de eerste- eeuw na 'Cirri-tus gestorven moot Mm, in Trier terecht? Matthias heeft toch - 20 weten wij - gepreekt in Ethiopië (bij Egypte), ook in Juüea (in de zuidelke provincie van Israël) waar hij de marteldood stierf. Hij moet dan toch in Judea begraven zijn. Bat zal dan ook wel het geval geweest zijn. We weten echter ook. uit de go jchiodenis dat in de- loop der eeuwen vele kostba re reliquien v-.n het heilig .l-md naar Rome- zijn gebracht,- en vandaar uit weer veraer, tot in ons land toe. Zoals Trier kent cox Maastricht zijn "heiligdoms vaart". Vei-- reliquien, eens vanuit set heilig land via Rome of rechtstreeks n.i.erneen georacht, worden bij zo'n heiiigaomsvaart getoond en bijzonder vereerd. Zaterdag' Zondag' Binsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Saterdag

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 1