LAGERE SCHOOL H.B.S. de Batavieren 11 Schoolfotograaf A.s. maandag, k oktober, worden er op school foto's gemaakt. De fotograaf is er om half twee. Vredesweek In de week van 20 t/m 27 sept., werd in Nederland, net als in vele andere landen, de Vredesweek gehouden. Aan dit thema hebben wij op school, in de 5e en 6e klas uitgebreid aandacht besteed. In de vorm van kringgesprekjes, spreekbeurten, school T.V. uitzendingen, het maken van een "vredeskrant" enz., heb ik getracht vanuit de eigen leefwereld van het kind een brug te slaan naar de grote wereldproblemen. Concreter: een ruzietje thuis of op school of op straat kan uitgroeien tot een flinke rel; de extreemste vorm van ruzie kennen we dan als oorlog. Over al dit soort dingen zijn we bezig geweest in de klas en terugkijkend"op die Vredesweek denk ik, dat de kinderen in ieder geval hebben ervaren, dat een dergelijke week geen overbodige luxe is. Nu krijg je natuurlijk in het kader van de Vredesweek nogal wat materiaal aangeboden. Met name organisaties die het "werken voor de vrede" hoog in hun vaandel hebben staan, komen met brochures, les brieven e.d. Een van die instellingen is zeker het I.K.V. Zij brachten een boekwerkje uit, getiteld "Mijn meester zegtwaarin aan de hand van 10 vragen wordt aangetoond hoe afschrikwekkend kernwapens zijn en waaron we die dingen in geen geval in Nederland moeten plaatsen (het bekende I.K.V.-standpunt) u zijneer ook andere opvattingen hierover dan'die van het I.K.V. n de klas heb ik ook geproken over die andere mogelijkheden. Het gaat nl. niet aan dat je als leerkracht je standpunt over een of ander "politiek" thema aan je leerlingen tracht op te dringen door eenzijdige informatie. Objectiviteit wordt in deze zeker nagestreefd. Wat wil nu met dit verhaal gezegd zijn? De I.K.V. brochure is niet aan de leerlingen verstrekt met de bedoeling te zeggen: Zo moet het, maar als een stukje informatie hoe het in de ogen van die instelling zou moetent Ik ben blij dat het thema van de Vredesweek niet slechts binnen de schoolmuren leefde (en leeft) maar dat er ook thuis over gesproken is, blijkens rsakties. Het gaat er dan niet om of je ergens uitgesproken voor of tegen bent, maar os de uiteindelijke intentie van de Vredesweek! In dat kader raoet u ook de I.K.V. brochure plaatsen. P. van Wegberg. 1e Bondswedstrijd 30 sept. - 1 - 2 - 3 oktober bij St. Sehastiaan Heide wat verzorgd wordt door H.B.S. De Batavieren. Verzorging 1e Bondswedstrijd donderdag 30 sept. vertrek 19.00 uur G. Zegers Ans Zegers H. Baltussen J. Peetere P. Reijnders H. Cremers vrijdag 1 okt. vertrek 19«30 uur Al. Kuypers Leen Weijs J. Vissers J. Tacken G. Weijs zaterdag 2 okt. vertrek 13.00 uur G. Kuypers mevr. Poels P. Poels B. Emonts H. Kleeven G. Cremers

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 11