2 Tenslotte het raam rechtss Beneden is duidelijk een voorstelling van Jonas en de walvis. U kunt daar het fijne over lezen in het boek van de profeet Jonas uit het oude testament. Daarboven lijkt me een voorstelling te zyn van de verrezen Heer. Vrome vrouwen, ook apostelen, komen bij het lege graf. Daarboven (links) staan nog twee figuren die ik op het eerste gezicht maar moeilijk kon thuis brengen. Zijn het engelen. Maar wat is dan die opvallende geel gekleurde pot? Dat bracht mij op het idee dat het de twee candidaten wel eens konden zijn, door de apostelen aangewezen om na loting de plaats van Judas te gaan overnemen. Het lijkt me niet onwaarschijn lijk dat de kunstenaar in onze Matthias-kerk daar een afbeelding van heeft willen geven. Het zou Petrus en Matthias kunnen zyn, of ook - zoals ik reeds zeide - bei de candidaten. Matthias trok het juiste lot, waardoor hij werd aangewezen om de plaats van Judas in te nemen. De later toegevoegde apostel Matthias dus, onze kerk- patroon. Voorlopig ben ik tot deze bevindingen gekomen. Mocht iemand mene-op grond van goe de gegevens - dat een of ander anders verklaard en uitgelegd dient te worden, dor. houd ik my bij deze bijzonder aanbevolen. r MISDIENAARS OPGELET! Zes van jullie hebben binnenkort hun "dienst-tyd" volbracht. Een bedankje is daarom zeker op z'n plaats. Bedankt ook dat jullie zelf in zo'n korte tijd voor plaatsvervangers hebben gezorgd. Het zyn: Robert van Gasteren (Lollebeekweg 20), Bram Houwen (Lollebeekweg 7?)» Martijn Jeu ken Lollebeekweg 55) t Marcel Strybos (Castelostraat 8), Xavier Weys (Lollebeekweg 25) en Denny Wismans (Horsterweg 47). Ik ga natuurlijk van de veronderstelling uit dat jullie graag misdienaar willen worden. Ook dat je vader en moeder het goed vinden. Want ook hun medewerking heb ben we nodig om van jullie trouwe misdienaars te maken. Dan is er nog iets: Je begrijpt dat je niet zb maar misdienaar kunt worden. Je moet ook weten wat je als misdienaar moet doen. En waarom je dat moet doen. Wat is er nodig voor de H.Mis? Hoe heten de verschillende gebruiksvoorwerpen? Hoe is het kerkgebouw ingericht? Je moet ook iets weten van het "kerkelijk jaar" enz. enz. Over al die zaken gaan v/e eerst met elkaar praten. Laat ook de vier blijvers nog maar eens met de zes nieuwe meekomen. De eerste bijeenkomst is a.s. Vrijdag 25 Ju ni 's middag:-; na school (rond 4 uur) aan de pastorie. De jongens komen dus Vrijdag iets later thuis, ouders. Dan weet dat. Voorlopig zijn de beurten van de misdienaars nog zoals we gewend zyn: Pepijn Houwen en René Linders; Eddy Philipsen en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys. MES-INTENTIES Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00 uur 10.00 uur Dinsdag 19.00 uur Woensdag 8.00 Tot Donderdag 8.00 uur Vrijdag 8.00 uur Zaterdag uur uur Lei Heidens. viering van onze fanfare) Opgeluisterd door de fanfare, Intentie: Martinus Priesen. Tevens t.i.v. de fanfare. v.d.Beuken. Uit een preek van de paus op 9 April I960 in Rome, voor niet minder dan tien dui zend misdienaars: "Jullie moeten je taak vervullen met een oprechte toewijding en nauwkeurigheid, die past bij een zo belangrijke bediening. Ik zegen jullie van har te, en ik geef je deze raad mee: Dient de Heer in vreugde"! V£) O O

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2