11 Koningschieten Op 1e Pinksterdag vond weer ons jaarlijkse koningschieten plaats. Om 13»^5 uur kon voorzitter Crerners 27 schutters welkom heten. Hij hoopte op een sportieve en prettige wedstrijd te kunnen rekenen en voorspelde dat het in sportief opzicht een harde en voor menige deelnemer een zenuwslopende wedstrijd zou worden. Hierna was het onze doelvrouwe die in prachtige stijl het openingsschot loste en de eerste rozen waren verdiend. Hierna volgde voor iedere schutter 5 proefpijlen; dit om te zien of men zijn zenuwen in bedwang kon houden. Hierna volgde de eerste serie van 25 schoten en het bleek al spoedig dat er hard geschoten werd. Om 16.^5 uur zaten de eerste 25 pijlen erop en de eerste verrassingen waren binnen. De stand van de eerste 6 schutters was: 1. J. Hesen, 236 pnt.; 2. M. Smulders 23*t; 3Ant. Kuypers 233 pnt.; J. Vissers 228 pnt.; 5. P. Kuypers 228 pnt.; 6. P. Weijs 22^ pnt. Hierna was het pauze, waarin wij brood met leverworst en koffie kregen aangeboden. Dit zou, zoals later bleek voor enkele schutters een ver- serking zijn. Om ongeveer half zes werd begonnen met de tweede serie pijlen. Aangezien de stand na iedere 5 pijlen bekend gemaakt werd, konden wij zien dat geen van de eerste schutters genegen was om iets in te leveren.Om acht uur zat ook de tweede sereie erop en kon men bekijken wie de eerste zes schutters waren. De stand na 50 pijlen was: 1. J. Hesen, ^70; 2. J. Vissers, *f62; 3. M. Smulders, ^58; k. Ant. Kuypers, 4-565. W. Brouwers, ^53 en 6. P. Kuypers *+50. Aangezien Jac een kleine voorsprong had, werd hij ook min of meer als de kandidaat voor de koningstitel bestempeld, wat uiteindelijk ook waar zou worden. O# 21.^5 uur kon de totale uitslag bekend gemaakt worden (zie elders voor deze uitslag), en konden de prijzen worden uitgereikt. Nr. 1 werd J. Hesen en onder luid applaus ging hij op de schouders, en werd hem ds koningsspeld opgespeld. Als goede tweede kwam J. Vissers uit de bus. (Koniyig 1981). Na de totale prijsuitreiking dankte de voorzitter alle schutters en ook de vele toeschouwers, de schenkers van de prijzen, de doelhouder en zijn vrouw voor de prettige manier waarop, ook dit jaar, weer om de hoogste eer werd gestreden. Tenslotte merkte de voorzitter op dat er nog nooit zulke hoge punten gescoord waren. Iets dergelijks lag ook wel enigszins in de lijn der verwachtingen, zeker gezien de prach tige prestaties die onze schutters ook dit jaar weer binnen ons dis- trikt wisten te behalen. Wij wensen hierbij alle schutters alsnog van harte proficiat. Zaterdag 5 juni deelname jubileum-concours bij De Eendracht te Helmond. De zestalcommissie verwacht dat zoveel mogelijk schutters meegaan. We vertrekken om 1615 uur. 11 en 12 juni Pers. Distr. Kamp. bij ST. Sebastiaan Heide*

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 11