2 ~_Castenrc;y_2 Zil Even heeft Oscar er de afgelopen weken aan getwijfeld, maar nu is het weer zeker. Castenray leeft toch nog als voetbalvereniging. S.V.C. leek zo dood als een pier, maar stond afgelopen zondag op uit de slaap Iedereen met een blauw-wit hart toog, onder aanvoering van het bestuur naar Horst om daar Castenray 2 naar een overwinning toe te schreeuwen. De uitblinkers stonden afgelopen zondag dan ook niet in, maar buiten het veld. Wat een geweldige steun was het voor de ploeg, die menigte enthousiaste Castenray-supportersHet is in feite niet onder woorden te brengen, maar iedereen was het er na afloop in de kleedkamer roerend over eens; zonder die geweldige aanmoedigingen zou het weieens heel anders hebben kannen lopeni Schitterend en nogmaals hartelijke danki Dit vergeten- wij nooit meeri En dan voor alle thuisblijvers die aan de radio zaten gekluisterd voor de rechtstreekse flitsen van deze ontmoeting (verslaggevers waren de heren Herman Verhoeff en Koen Kuiphof) nog even een kort ooggetuigenverslag. S.V.C. startte rustig en behoedzaam, maar veroverde op- het midden veld wel meteen een overwicht. Hoofdrollen waren er in die begin fase weggelegd voor Jan Saris (hij behoedde Castenray met twee prima reflexen voor een vroege achterstand) en Theo Houwen. Laatstgenoemde bracht rust en verdeelde knap, hetgeen hem wel de nodige kracht kostte. Theo kwam na de rust dan ook niet meer terug uit de catacomben, maar had met name één Kroneiiberg-speler het leven zuur gemaakt in die eerste helft. Ondanks het feit, dat S.V.C. in dat eerste part de betere ploeg was, kwam het doel van Kronenberg niet echt in gevaar, doch de oranje-achterhoede moest zeer attent blijven op de gevaarlijke Frank Weys (hij werd een aantal keren knap met lange passes van achteruit weggestuurd) en de steeds weer vanuit middenveld en achterhoede oprukkende withemden. Castenray ging dan ook met veel zelfvertrouwen de rust in, liet zich de thee met citroen en sinaasappelen goed smaken en kwam opnieuw de bloedhete arena in. Nu zou de beslissing geforceerd mogten worden. Castenray nam het heft in handen, maar werd in de y0= minuut mokerhard getroffen door het openingsdoelpunt van Kronenberg. En toen bewees het Castenray-publiek zijn enorme waarde deze middag. De spelers voelden, dat ze deze mensen niet in hun hemd konden laten staan (alhoewel de temperatuur was er naar) en verhoogden de druk op het Kronenberg-doel. De oranje-hemden vonden geen passend antwoord op de vanuit middenveld en achterhoede oprukkende S.V.C-spelers en kreeg daarvoor halverwege de tweede helft prompt de rekening gepresenteerd, toen Christjan Broere de bal na een uitgooi bemachtigde en het leder met een ferme trap in de doelmond^brachtwaar Jac Seijkens zijn rood-witte hoofd tegen de bal plaatste en de Kronenberg-goalie kansloos liet. Een orkaan van geluid barstte los en de Castenray-spelers waren uitzinnig van vreugde. Dit had men niet meer verwacht. De S.V.C-ploeg sloot de gelederen nu weer achterin in de wetenschap dat een gelijke stand na 90 minuten 2 X een kwartier verlenging zou betekenen met eventueel nog een tweede wedstrijd in het verschiet. Het Castenrayse publiek bleef de withemden echter tot grootse daden opzwepen en toen 15 minuten voor tijd Jac Seykens het tweede doel punt voor S.V.C. liet aantekenen, was Horst heel even een stukje Castenray. Iedereen met uitzondering van een handvol Kronènberg- fans en het arbitrale trio, schreeuwde het uit van vreugde. NU: kon het niet meer stuk, alhdwel het er bij de 1-1 stand nog even dreigend had uitgezien voor Castenray, toen een uitlopendeJan Saris gebles seerd raakte. Chirirurg Math Denissen - gespecialiseerd in het uitdeuken en ziekenbroeder Jos Janssen waren echter snel ter plaatse en brachten doelman Saris met het wonderwater weer op de been. Trainer Math Denissen- ook hij had een belangrijk aandeel in de uiteindelijke triomf- week vanaf dat moment niet meer van de zijde (lees verder op pag. 12)

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 3