2 wordt door de eiervereeniging (bijdrage van g- ct. per k.g,). Een gehouden mu ziekfeest dezen zomer bracht hiervoor een netto winst van ƒ500 op. In de extrsjeditie b.g.v, het ?e lustrum van de Schans kunt U verder lezen on der STG. GEMEENSCHAFSHUIS hoe het patronaat "Stichting Jeugd- en Gemeenschaps huis" werd. Een patronaat hoorde vroeger helemaal bij de kerk. Het was er a.h.w. een ver lengstuk van. De verenigingen die meestal vanuit de ker^. waren opgericht von den daar de plaats var. waaruit zy ook naar buiten komenf^o'n patronaat was tevens ook de plaats om de jeugd op te vangen en te "beschermen" (dat zit ook in het woord "patronaat"). Het patronaat werd dan ook terecht beheerd door het kerkbestuur. Het patronaat heeft ook gediend als noodkerk, toen nl. onze kerk door de Duitsers was opgeblazen. Ook heeft xaen er tijdelijk school in gehouden. Het heeft ook gediend als kleuterschool. Hu nog dient het ook voor de peuters, is het een jeugdhuis en vooral nu. bijna uitsluitend een gemeenschapshuis. Op den duur heeft de kerk de finantiele lasten die aan dit gebouw vastzitten niet meer kunnen dragen. Ken zag ook de nauwe verbondenheid: van dit, gebouw-met de kerk niet meer zo duidelijk. Zo kwam men in 1970 er toe een z.g. stichting op te richten onder de naam "Stichting Jeugd- en gemeenschapshuis". Van het kerkbestuur werd het gebouw gehuurd voor een termijn van 10 jaren tegen een sym bolisch bedrag als huurvergoeding. Er is zod.oende een gezonde situatie ontstaan waarbij de gebruikers zelf verantwoordelijk zijn voor de instandhouding van dit voor de gemeenschap niet meer te missen gebouw. Het bestuur, onder voorzitterschap van de heer A.Veldhuizen, hoopt zowel het gebouw als inventaris in goede staat te kunnen houden, zodat heel de gemeen schap optimaal van dit gemeenschapshuis gebruik kan. maken, (Lees ook boven aangehaald artikel uit de extra-editie b.g.v. 2e lustrum "De Schans") Het is bijna on leesbaar gewer den. Maar dit ANNO 1953 RECTOR R. VERHEGGE N staat op de steen rechts van de in gang ven ons ge meenschapshuis. Ook ons gemeenschapshuis viert ir. 1983 haar 50~j?rig be staan l Dit zal m.i. minstens tot uitdrukking moeten komen door een huldeblijk aan de stichter van dit- huis en aan alien die het al die jaren in stand hebben weten te houden. Misschien kan ook de steen die ons herinnert aan de oprichting en de oprich ter by die gelegenheid opnieuw gebyteld worden. Een krans by die steen lijkt me in April 1985 ook ze vreemd niet. Het in mar een suggestie. FOTO'S RSRHTË H.COMMUNIS: Degenen die het nog niet hebben opgemerkt» In het portaal van onze kerk hangen al een hele tijd foto's die gemaakt zijn b.g.v. de Eerste H.Communie dit jaar. Ook van het vorig jaar hangen er nog twee. Verder nog andere interessante foto's voor wie er belangstelling voor heeft. U kunt ze voor ƒ1.- per stuk bij my bestellen door uw naam en adres en het nummer van de foto te vermelden op het vel papier dat op een tafeltje ligt. Na a.s. Zon dag zullen eventuele bestellingen langer op zich laten wachten. Tevens hangt er ook nog steeds een heel mooie afbeelding van Maria Sterre der zee. Ook die kunt U bij mij bestellen voor ƒ1,50 per stuk. Zowel van de teerste Communie-plechtigheid alsook van de Vormseltoediening heb ik een bandje laten opnemen. Wie er een copy van wil hebben kan bij ®:'j een band je inleveren. Ik zorg dan voor overname. Een bandje van 60 min. is - nu ik een en ander heb ingekort - voldoende.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2