Rabobank O De tweede helft teger. Ysselstsin, het gelijke spel in Sevenum. Jawel, de patiënt was aan de beterende hand, maar een overwinning in Blitterswijck, de trotse koploper tot zondag, daarop had niemand gerekend. Het lelijke eendje wint van de dikke mercedes. Onverdiend? Och, daarover valt te twisten. Een feit is wel, dat de withemden uit Castenray met een hartverwarmende inzet streden. Vooral Joost Classens, Twan Fleurkens en Henk Baltussen gacen wat dat betreft het goede voorbeeld. En wat te denken van de uitblinkers Jan Saris en Peter Buykers, van de sluwspelende Theo Houwen en van dat werkelijk fabuleuse doelpunt van Huub van Rhee. Nou, Oscar had over deze wedstrijd een halve Schans kunnen vullen, want met name in de tweede helft was deze wedstrijd het aanzien 100 waard. Niet vanwege het fraaie voetbal, maar meer door de spanning en de huiveringwekkende momenten voor het doel van SVC Castenray startte in deze wedstrijd rustig en bedaard, in afwachting van de stormachtige B.V.V.-aanvallen, die echter uitbleven?-!-? Blitterswijck gunde Castenray verbazend veel ruimte (onderschatting?) en kreeg daarvan prompt de rekening gepresenteerd toen Peter Duykers met een sublieme pass Huub van Rhee bereikte, die schitterend met twee tegenstanders afrekende en de 0-1 op het scorebord bracht. B.V.V, probeerde de bakens te verzetten, kreeg wat kansjes, doch Jan Saris hield tot de pauze zijn doel schoon. Na de thee zou Blitterswijck dat varkentje dan wel eens even gaan wassen en inderdaad, de druk op het Castenray-doel nam met de minuut toe. Met het nodige kunst en vliegwerk (éénmaal moest Christjan Broere zijn verslagen goalie op de doellijn assisteren) hield S.V.C. echter stand, tot in de 70' minuut een B.V.V.-middenvelder 2 Castenray verdedigers net iets te vlug af was en pats, de gelijkmaker lag in de touwen. Maar zowaar had S.V.C. deze middag Vrouwe Fortune aan de zijde, want in de daaropvolgende tegenaanval viel het tweede en achteraf beslissende Castenray doelpunt. De zeer behendige en gevaarlijke rechterspits Frank Weys bereikte met een slimme bal Huub van Rhee, die de tegenstander opnieuw zijn snelle hakken liet zien en de 1-2 op het scorebord bracht. En toen moet er iets gebroken zijn bij Blitterswijck,terwijl Castenray nu met de minuut groeide. De defensie der withemden gaf geen kans meer weg, tot Judoka Kritje en Karate Josje zich verslikten in een rare stuiterbal. Penalty besliste scheidsrechter van Puffelen en alles leek voor niets geweest. Maar Jan Saris, die een voortreffelijk seizoen doormaakt, gooide zich in de baan van het schot en sloot de bal in zijn veilige armen. Het moment daarop moet hem de broek van schrik zijn afgezakt, want de hele S.V.C.-ploeg stormde wild van vreugde op hun doelman af. Bedolven onder de uitbundige spelers probeerde Snorremans wanhopig duideijk te maken dat de wedstrijd nog niet voorbij was. Volkomen verkreukeld maar zeer voldaan kon hij daarna het spel hervatten en mocht Castenray 15 minuten later een geldige overwinning begroeten. Dit resultaat moet de S.V.C. 2 spelers vertouwen geven het degradatie-gevaar met succes af te wenden Met ingang van 15 maart j.l. is het telefoonnummer van ons bijkantoor te Castenray gewijzigd in: 04787-651

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 6